Koncerty

"Muzyczna podróż w czasie" w DDK Węglin: Trio Kabulska/Harelau/Tyrawska-Kopeć

Dodano: 15 maja 2016, 17:14
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

W czwartek, 19 maja, o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się kolejny koncert w ramach cyklu „Muzyczna podróż w czasie”. Wystąpi Trio Kabulska/Harelau/Tyrawska-Kopeć.

W ramach majowego koncertu spotkamy się z muzyką romantyczną. Z nurtem dominującym w muzyce XIX wieku łączyło się powstanie nowych gatunków przeznaczonych na orkiestrę symfoniczną, takich jak poemat symfoniczny, uwertura koncertowa czy symfonia. Popularnością cieszyła się również muzyka kameralna. Szczególną uwagę należy zwrócić na rozwój muzyki fortepianowej. Romantyzm to przede wszystkim uczucia. Muzyka epoki odwzorowuje wrażliwość i subiektywność jej kompozytorów - piszą organizatorzy.

Muzyczna podróż w czasie to cykl koncertów organizowanych w DDK „Węglin”, w którym prezentowane są dzieła najwybitniejszych kompozytorów poszczególnych epok od renesansu do współczesności. To oprócz koncertu rozmowa o muzyce klasycznej, stylistyce poszczególnych gatunków, tendencjach panujących w każdej z epok. Zaproszeni goście specjalizują się w wykonywaniu muzyki charakterystycznej dla danego gatunku i stylu. Poprzez ubiór i instrumenty starają się jak najwierniej oddać ducha danej epoki.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna