Koncerty

My-Key i Tymon jednego dnia o jednej godzinie

  Edytuj ten wpis

Na piątek (30.10), na godz. 20 zaplanowano dwa koncerty w Lublinie, na których trzeba być. Artyści to Tymon & Co. i My-Key i S-ka.

A zatem odjazd okołorockowy w Teatrze Andersena i R&B po lubelsku w Czarnym Tulipanie. Jeżeli chcecie wiedzieć, dlaczego warto być na jednym i na drugim występie oraz jak to zrobić, czytajcie dalej.

Trudno nie lubić Tymona. To takie żywe srebro polskiej muzyki. Bardzo ruchliwy, aktywny facet. Energia i pomysły niemal rozsadzają tego gdańszczanina. Z formacją Tymański Yass Ensemble wykonuje elektryczny jazz z elementami alternatywnego rocka i transowego etno.

Z Tymon & The Transistors prezentuje bardziej przystępne oblicze muzyczne – taki tygiel stylistyczny, w którym jest sporo rocka, nieco reggae, szczypta psychedelii, odrobina elektroniki i bardzo dużo dobrej zabawy. Do tego komponuje do filmów, prowadzi wydawnictwo fonograficzne, udziela się blogersko i jeszcze zawsze znajduje czas, żeby porozmawiać z dziennikarzami.

Tymon na scenie śpiewa i gra na gitarze. Przy czym jest niezłym gitarzystą i kiepskim wokalistą. Jednak w tym, co robi ze swoimi kompanami, jest tak wiele frapujących rozwiązań instrumentalnych, że można mu wybaczyć niedostatki głosowe. Poza tym każdy jego koncert jest okazją do spotkana towarzyskiego z ciekawymi ludźmi.

Najbliższy występ Tymon & The Transistors będzie ważny, bo kapela zaprezentuje bardzo świeże numery z właśnie przygotowywanego longplaya "Bigos Heart”.

A My-Key? To młody biały człowiek z czarną duszą artystyczną. I czarnym głosem. Śpiewa świetnie R&B, pisze niezłe teksty, ma zdolnych kompozytorów.

Dwukrotnie, rok po roku (2008 i 2009), dotarł do finałowej piątki w ogólnopolskim muzycznym konkursie Coke Live Fresh Noise, organizowanym dla artystów niezwiązanych z komercyjnymi wydawnictwami fonograficznymi.

Świdniczanin, dobrze zadomowiony w lubelskim środowisku, występował na różnych imprezach i zbiorowych koncertach, wykonując po kilka numerów. W Lublinie najjaśniej zabłysnął w sierpniu bieżącego roku podczas "Tribute to Michael Jackson” na Scenie Letniej Akwarela Cafe i Czarnego Tulipana. Porywająco wykonał "Who Is It” i "They Don't Care About Us” z repertuaru Króla Popu. Teraz da pierwszy pełny solowy koncert.

Występ Michała Borowca, bo tak naprawdę nazywa się wokalista, zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Złoży się na niego mniej więcej po osiem coverów i własnych kawałków artysty. Część utworów zabrzmi w wersjach z beatami (wygeneruje je Holy Honza), część zostanie wykonana z akustycznym akompaniamentem (na gitarze pudłowej zagra Bartek Caboń). W niektórych numerach pojawią się specjalni goście – Sis, Etam i Styko oraz Marta Butryn.

Widzicie więc, że i występ Tymona (bilety po 20 zł), i koncert Majkiego (bilety po 15 zł) to pozycje obowiązkowe. Szkoda byłoby przepuścić któryś z nich. Jest sposób, żeby zaliczyć sporo z jednego i z drugiego. Sprzyja nam bliskość sal, w których wystąpią artyści. Z Czarnego Tulipana do Teatru Andersena jest niecałe pięć minut drogi pieszo.

I właśnie od lokalu przy Grodzkiej 1 trzeba zacząć, bo Tymon & The Transistors mają support. Kiedy przy Dominikańskiej 1 będzie grała grupa Miąższ (występuje często, więc można ją sobie w piątek odpuścić), my posłuchamy pierwszej części koncertu R&B. Mają być w niej piosenki z beatami i akustyczne, covery i własne numery Majkiego, w tym klubowy przebój "Kill da Silence” (na dzień dobry).

Potem idziemy na Tymona. On prawdopodobnie zacznie od nowych kawałków. Po nich możemy wycofać się do Czarnego Tulipana na bisy, a następnie wrócić do Andersena na finał.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna