Koncerty

Natu z piosenkami Janis Joplin w Puławach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 listopada 2012, 18:16

Natalia Przybysz (Filip Kabulski)
Natalia Przybysz (Filip Kabulski)

W Puławach startuje trasa koncertowa Natalii Przybysz. W sobotę 3.11 w Domu Chemika będzie miał miejsce pierwszy koncert w ramach "Kozmic Blues 2012”.

To projekt z okazji 50-lecia debiutu artystycznego Janis Joplin. Natalia Przybysz, wokalistka zespołu Sistars, po nagraniu dwóch solowych albumów, rozpoczęła prace nad nagraniem kolejnej płyty, która będzie poświęcona właśnie Joplin.

Płyta ukaże się pod pseudonimem Natu, a Natalii towarzyszy zespół w składzie:
Jurek Zagórski (gitara), Hubert Zemler (perkusja), Filip Jurczyszyn (bass), Mariusz Obijalski (klawisze), Marcin Gańko (saksofon), Rafał Gańko (trąbka) i Tomasz Dworakowski (puzon).

– Teraz rozumiem, dlaczego wokaliści tak rzadko sięgają po repertuar Janis. Każda jedna piosenka jest jak wyprawa w Himalaje. Trzeba się dobrze przygotować a zwłaszcza nauczyć oddychać tą nową dla mnie gęstością powietrza. Traktuję ten projekt, jako wyzwanie i eksperyment, który ma mnie otworzyć na nowe nieeksplorowane wcześniej przeze mnie obszary. Kozmic Blues to tytuł jednej z piosenek Janis. O miłości, o wolności i mocy, jaką ma chwila tu i teraz. O tym, że wszystko się zmienia, ale uczucia pozostają takie same na zawsze. Blues to muzyka, która jest pomostem pomiędzy niedolą – smutkiem a drugą stroną, czyli szczęściem – tak o całym projekcie mówi Natalia Przybysz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna