Koncerty

Niedzielne koncerty w lubelskich kościołach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 marca 2011, 15:00

W niedzielę (27.03) w trzech lubelskich świątyniach można wysłuchać koncertów muzyki nawiązującej do okresu wielkiego postu. – To świetna okazja do zadumy i skupienia – zachęcają organizatorzy. I zapraszają na Felin, Poczekajkę i Stare Miasto.

W niedzielę (27 marca) o godzinie 12.00 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej na Felinie (ul. Władysława Jagiełły 7) zacznie się koncert wielkopostny "Judasz Judasza Przedał”. Wystąpi zespół wokalny Sine Nomine z Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją”. Grupa zaśpiewa podczas mszy świętej, a także po zakończeniu nabożeństwa. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Także w niedzielę, ale o godz. 15.00 w Bazylice Dominikanów (ul. Złota 9) ojciec Tomasz Dostatni rozpocznie "Wielkopostne spotkanie” mówiąc o współczuciu, które powinno być naszym przystankiem na drodze poszukiwania Boga.

W niedzielnym koncercie, który zacznie się po słowie wstępnym ojca Dostatniego i jest jednym z cyklu tworzacym"Wielkopostne śpiewanie” wystąpią: Elwira Śliwkiewicz-Cisak– akordeon, Dorota Puchnowska-Aftyka– flet, Dominik Augustowski– perkusja, Witold Kopeć– recytacje, Jarosław Rudnicki– taśmy, Mateusz Rusiński – syrena.

W programie: Astor Piazzolla – "Tanti anni Prima/Ave Maria” na flet i akordeon, Wiaczesław Siemionow – "Litewska Rapsodia” na akordeon solo, Astor Pizzolla – "Oblivion” na flet i akordeon, Fryderyk Chopin/Franciszek Liszt op. 74, nr 1oprac. Włodzimierz Lech Puchnowski – "Wariacje nt. Życzenia” na akordeon solo, Astor Piazzolla – "Milonga sin Palabras” na flet i akordeon, Andrzej Krzanowski – "Audycja IV” na głos recytujący, syrenę, talerze, akordeon i taśmy.

Sine Nomine będzie można tej niedzieli usłyszeć jeszcze wieczorem. Koncertu zespołu będzie można wysłuchać o godzinie 19.00 w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi i Świętego Franciszka (al. Kraśnika 76).

Spotkanie"Parce Domine” to także występ trzech chórów. Polskie i łacińskie pieśni pasyjne będą wykonane przez Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego, chór Cordi Est Centrum Kultury w Łęcznej oraz chór Carduelis z Poniatowej.

Wstęp na wszystkie trzy niedzielne koncerty jest wolny.
(Kmo, JOAN)

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna