Koncerty

Opera i szanty, czyli wiślane Dni Puław

Dodano: 25 maja 2017, 15:32
Autor: rs

W tym roku Dni Puław zostały połączone z inauguracją miejskich obchodów Roku Rzeki Wisły. Już w sobotę czekają na nas gry i zabawy w marinie, teatr ognia i koncert szantów. W niedzielę warto będzie wybrać się do parku, gdzie wystawiona zostanie opera W. A. Mozarta „Wesele Figara”.

Kolejny już raz, zamiast tradycyjnego koncertu w wykonaniu „gwiazdy wieczoru”, organizatorzy Dni Puław zapraszają mieszkańców na trochę inny rodzaj rozrywki.

W związku z obchodami Roku Rzeki Wisły w marinie, w sobotę 27 maja, tuż po bloku zabaw, rodzinnym plenerze malarskim oraz przedstawieniu dla dzieci rozpocznie się koncert „Szanty nad Wisłą”. Utwory żeglarskie zaprezentują mistrzowie gatunku – zespoły Stara Kuźnia oraz Elitarny Klub Turystów Gdynia. Początek tego koncertu ok. godz. 19.15.

Występy muzyków potrwają ponad dwie godziny, ale warto będzie zostać do samego końca, bo po godz. 21 na widzów czeka widowisko ogniowe w wykonaniu Teatru Prawdziwego z Ząbkowic Śląskich. Grupa artystów eksperymentuje z muzyką, tańcem, fajerwerkami i ogniem. Swoje efektowne spektakle z sukcesami prezentuje zarówno w kraju jak i za granicą.

W niedzielę coś specjalnego czeka natomiast wszystkich miłośników kultury przez trochę większe „k”. Podobnie jak przed rokiem wystawiona zostanie opera Mozarta. Tym razem wybór padł na „Wesele Figara”, które zaprezentują artyści z Lublina. Spektakl odbędzie się w ramach Festiwalu im. Wincentego i Franciszka Lesslów. Początek o godz. 20 na zielonym placu przed Domkiem Aleksandryjskim (Żółtym) w osadzie pałacowo-parkowej. Wstęp wolny. 

Czytaj więcej o: Dni puław Puławy
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 maja 2017 o 10:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kurde Stara Kuźnia w Puławach a ja niestety się nie pojawię bo i nie dam zwyczajnie rady. Największy życiowy przegryw.
Rozwiń
Gość
Gość (26 maja 2017 o 08:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ciekawe czy tak jak rok temu ten koszmarny radny Stępień będzie się pchał na scenę? oby nie, bo tego tetryka nie da się juz ani oglądać ani słuchać. Ile będa jeszcze trzymać tego dziadzia na etacie w domu chemika? czy w tym mieście nie ma młodych, zdolnych ludzi tylko zmusza się widownię do patrzenia na takie suchary?
Rozwiń
Gość
Gość (26 maja 2017 o 01:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wydział promocji urzedu miasta jak zwykle śpi. zerowa reklama wydarzenia. takie imprezy promuje się co najmniej na dwa tygodnie przed, a nie za pięć dwunasta. ktoś powinien dostać po premii panie prezydencie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna