Koncerty

Opus Magnum na KUL. Program od zimy do jesieni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 grudnia 2013, 11:55

W niedzielę (8 grudnia) o godz. 19.00 w auli im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego KUL (Al. Racławickie 14) odbędzie się pierwszy koncert z cyklu „Opus Magnum. KULowskie wieczory z muzyką”.

Wykonawcy tego koncertu – Tomasz Strahl – wiolonczela, Krzysztof Jabłoński – fortepian.
W programie F. Chopin Introdukcja i Polonez op. 3, Sonata g-moll op. 65 na fortepian i wiolonczele, S. Rachmaninow Sonata g-moll op. 19 na wiolonczelę i fortepian.

W 1985 Krzysztof Jabłoński został laureatem III nagrody na 11.Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie i jako dwudziestoletni wówczas pianista rozpoczął światową karierę.
Tomasz Strahl należy do wybitnych muzyków, koncertuje na całym świecie. Studiował również kameralistykę u wybitnego skrzypka Krzysztofa Jakowicza, z którym występuje od wielu lat. Jest współzałożycielem Chopin Duo wraz z pianistą Krzysztofem Jabłońskim.

Cykl koncertów „Opus Magnum. KULowskie wieczory z muzyką” będzie kontynuowany w nadchodzącym roku.

W lutym odbędzie się koncert kameralny pamięci JE Arcybiskupa Józefa Życińskiego z udziałem znakomitego pianisty Wojciecha Świtały i Kwartetu Śląskiego, w kolejnym wystąpi z recitalem Kevin Kenner, będzie koncert z udziałem Dominiki Falger – skrzypce i Evgueny’a Sinaiski’ego – fortepian. W czerwcu koncert Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia pod dyrekcją Anny Szostek. W październiku z okazji Dnia Papieskiego wystąpi z recitalem fortepianowym Eduard Kunz, w grudniu przyszłego roku nadzwyczajny recital wokalny Olgi Pasiecznik – sopran z akompaniamentem Natalii Pasiecznik – fortepian.

Do koncertów słowo o muzyce – Teresa Księska-Falger.
Kmo.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna