Koncerty

Ostatni Klezmer Galicji w Filharmonii Lubelskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 maja 2011, 11:26

We wtorek (7 czerwca) o godz. 19.00 w Filharmonii Lubelskiej odbędzie się znakomity koncert zatytułowany "Ostatni Klezmer Galicji”, poświęcony Leopoldowi Kozłowskiemu i z jego udziałem.

Jeśli ktoś oglądał w telewizji koncert pieśni i piosenek żydowskich pt. "Rodzynki z migdałami” będzie zachwycony, bo tu zobaczy i usłyszy tych samych wykonawców, wspaniałe opowieści Jacka Cygana, wreszcie legendę muzyki klezmerskiej – Leopolda Kozłowskiego, który też poprowadzi orkiestrę. Piosenki i melodie wzruszające, porywające, znane i nieznane – to barwny wesoły i smutny świat żydowskich miasteczek, radości i cierpienia, miłości i zdrady.

Wystąpią gwiazdy piosenki Marta Bizoń, Katarzyna Jamróz, Renata Świerczyńska, Katarzyna Zielińska, Andrzej Róg, a także Leopold Kozłowski. Koncert prowadzi Jacek Cygan.

Leopold Kozłowski, kompozytor, dyrygent, pianista – ostatni autentyczny klezmer Galicji. Potomek w prostej linii genialnego klarnecisty żydowskiego Naftule Brandweina. Absolwent konserwatorium we Lwowie. Przez wiele lat był kierownikiem muzycznym w Państwowym Teatrze Żydowskim im. Ester Rachel Kamińskiej w Warszawie oraz kierownikiem muzycznym cygańskiego zespołu Roma. Opracował muzycznie polską wersję "Skrzypka na dachu”. Tworzył również muzykę filmową.

Bilety w cenie 90 zł, 80 zł, 70 zł do nabycia w kasie Agencji N'n'N w Filharmonii Lubelskiej lub rezerwacja telefoniczna tel. 661-855-690, 81 53 15 110. Kmo.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna