Koncerty

Patriotyczne granie w Filharmonii Lubelskiej

Dodano: 8 listopada 2016, 12:10
Autor: Damian Drabik

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

W piątek, 11 listopada Filharmonia Lubelska zaprasza na patriotyczne koncerty z okazji Odzyskania Niepodległości. O godz. 11 odbędzie się patriotyczne widowisko muzyczne "A to Polska właśnie", z kolei o godz. 17 będzie miał miejsce koncert symfoniczny.

"A to Polska właśnie" to wydarzenie przeznaczone dla dzieci i rodziców. Złożą się na nie polskie tańce narodowe: polonez, mazur, krakowiak, kujawiak z oberkiem a także pieśni patriotyczne w opracowaniu i wykonaniu znanego i cenionego Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej. - Piękne kostiumy, kunsztowny taniec, znakomicie wykonane pieśni złożą się na wspaniałe widowisko, które na długo pozostanie w pamięci - przekonują organizatorzy. Bilety przedpołudniowe wydarzenie kosztują 30 i 20 zł.

O godz. 17 z kolei odbędzie się koncert z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Usłyszymy kompozycje Fryderyka Chopina, Emila Młynarskiego oraz Edwarda Elgara w wykonaniu Orkiestry Symfonii Filharmonii Lubelskiej. Na fortepianie zagra Ignacy Lisiecki, dyrygował będzie Szymon Maxim. Organizatorzy wydarzenia twierdzą, że "Koncert" fortepianowy Fryderyka Chopina w wykonaniu Ignacego Lisieckiego, pianisty – wirtuoza młodego pokolenia to gwarancja gry perfekcyjnej, pełnej ciepła i oryginalnej interpretacji. Bilety na ten koncert kosztują od 20 do 30 zł.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 listopada 2016 o 14:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To w nieotynkowanej oborze można już grać?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna