Koncerty

Pieprz i Wanilia: Niedziela z NeoKlez

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 lipca 2009, 17:11

Mówi się, że w muzyce klezmerskiej wszystko już było. Ale grupa NeoKlez twierdzi, że ma coś nowego do zaproponowania i zagra to 5.07.

NeoKlez to nowy lubelski zespół. Tworzą go młodzi muzycy, których połączyła chęć rozwijania folkloru Żydów aszkenazyjskich w nieznanych dotąd kierunkach. Dlatego za nazwę wzięli zbitkę słowną oznaczającą nową muzykę klezmerską.

"Staramy się odejść od tradycyjnego wykonywania muzyki klezmerskiej. Łączymy z nią skomponowane przez nas melodie, nieregularne metrum, przesunięcia rytmiczne oraz wiele elementów współczesnej muzyki popularnej jak drum'n'bass, jazz, funk i rock” - piszą na swojej stronie internetowej.

Czy to rewolucja czy kosmetyka, będzie można sprawdzić w niedzielę w lubelskiej restauracji Pieprz i Wanilia. Jan Mazur - skrzypce, Damian Szymczak - klarnet, Błażej Kozłowski - akordeon, Stanisław Leszczyński - kontrabas i Stanisław Siedlaczek - perkusja zaczną grać o godz. 19.

Wstęp za 5 zł. Rezerwacje stolików pod numerem telefonu (81) 532 50 50. Pieprz i Wanilia mieści się na Starym Mieście, ul. Rybna 9.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna