Koncerty

Pieśni pasyjne. Koncert u Dominikanów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 marca 2015, 12:29
Autor: Kmo

Muzyka sprzyja refleksji w tym okresie Wielkiego Postu, w którym powinniśmy oderwać się przynajmniej na moment od spraw codziennych, od pogoni za zdobywaniem dóbr doczesnych. Muzyka wycisza, pozwala zbliżyć się myślami do Boga.

Dlatego właśnie w każdą niedzielę poprzedzającą Wielkanoc o godz. 15 "Wielkopostne Śpiewanie” w Bazylice oo. Dominikanów (ul. Złota 9) towarzyszyć będzie słowu głoszonemu wiernym. Tematyką wybraną przez ojców dominikanów do refleksji wielkopostnej będą "Przykazania kościelne i ich znaczenie w naszym życiu religijnym”. Koncerty zaś zawierają różnorodne pod względem gatunku i obsady wykonawczej propozycje muzyczne.

W niedzielę (15 marca) wystąpi znany lubelskiej publiczności Chór Słowiki Lubelskie pod dyrekcją Ireny Sołtan oraz Jolanta Münch – organy.

W koncercie pt. Miserere, zespół zaprezentuje utwory a'cappella, a także z akompaniamentem organów, takich kompozytorów jak: G. Allegri, A. Vivaldi, L. Boccherini i inni.

Chór powstał w 1986 roku z jego siedzibą jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. W skład chóru wchodzą uczniowie lubelskich szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, a także studenci uczelni wyższych. Obecnie Chór liczy sobie około 40 śpiewaków. Repertuar Chóru, to utwory sakralne kompozytorów polskich i obcych od średniowiecza po czasy współczesne, utwory świecie, muzyka ludowa, a także wielkie formy muzyczne tj. symfonie, opery oraz dzieła oratoryjno-kantatowe.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna