Koncerty

Pieśni pasyjne u Dominikanów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 marca 2015, 19:53
Autor: Kmo

W każdą niedzielę poprzedzającą Wielkanoc o godzinie 15 rozpoczyna się "Wielkopostne Śpiewanie" w Bazylice oo. Dominikanów (ul. Złota 9).

Tematyką wybraną przez ojców dominikanów do refleksji wielkopostnej będą "Przykazania kościelne i ich znaczenie w naszym życiu religijnym". Koncerty zaś zawierają różnorodne pod względem gatunku i obsady wykonawczej propozycje muzyczne.

W niedzielę, 8 marca, z wokalną muzyką pasyjną pt. "Pieśni pasyjne północno wschodniego Mazowsza" wstąpi Zespół Śpiewaczy Monodia Polska. Liderem zespołu jest Adam Strug, śpiewak i instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, scenarzysta filmów dokumentalnych, pomysłodawca zespołu śpiewaczego Monodia Polska i kompanii muzycznej wykonującej jego autorskie piosenki.

Zespół wykona wielkopostne, śpiewane modlitwy przekazywane od pokoleń wyłącznie w tradycji ustnej. Składają się nań średniowieczne anonimy, barokowe piety, oraz utwory będące wyrazem pobożności ludowej. Warianty melodyczne pochodzą z sąsiadujących ze sobą przez rzekę wiosek drobnoszlacheckich i kurpiowskich w Łomżyńskiem.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna