Koncerty

Pilokatabaza: Paweł Szpura/Hubert Zemler w DDK Węglin

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 kwietnia 2015, 16:39
Autor: opr. pab

Projekt Pilokatabaza będzie można usłyszeć w sobotę 18 kwietnia o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury "Węglin” (ul. Judyma 2A).

Paweł Szpura i Hubert Zemler są chyba najbardziej zapracowanymi perkusistami na warszawskiej scenie muzyki improwi-zowanej, eksperymentalnej i free jazzu. Po wielu nocach spędzonych na rozmowach o muzyce, postanowili powołać do życia wspólny projekt – Pilokatabaza.

Bogactwo barw instrumentów perkusyjnych, przefiltrowane przez wrażliwość Pawła Szpury i Huberta Zemlera, gwarantuje niesamowite doznania psychoakustyczne. Mimo faktu, iż obaj realizują się artystycznie na tym samym instrumencie, ich podejście do muzyki i improwizacji wyraźnie się różni, co jest siłą napędową duetu.

Paweł Szpura to perkusista, którego styl jest kompilacją wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć inspiracje perkusją czarnej arabskiej Afryki, tradycje tureckie, a także nawiązania do amerykańskich perkusistów rockowych z lat 60-­tych i 70-­tych.

Hubert Zemler to perkusista, kompozytor i improwizator współtworzący kilka ważnych warszawskich zespołów sceny nie-zależnej (m.in. "Piętnastka” ­ wraz z Piotrem Kurkiem, "Slalom” ­ z Bartoszem Weberem i Bartłomiejem Tycińskim czy Shy Albatross – wspólny projekt Raphaela Rogińskiego i Natalii Przybysz).

Bierze również udział w przedsięwzięciach, które mają niebagatelne znaczenie dla kultury polskiej takich jak na przykład pierwsze polskie wykonanie utworu "Music for 18 Musicians” Steva Reicha. Angażuje się również w projekty interdyscyplinarne, takie jak współpraca z teatrem tańca Dada von Bzdulow oraz tworzenie muzyki na żywo do filmów Franciszki i Stefana Themersonów oraz arcydzieł polskiej animacji eksperymentalnej.

Koncert odbywa się w ramach cyklu "Peryferia”. Bilety kosztują 5 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: DDK Węglin
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna