Koncerty

Polacy i Niemcy śpiewają w Nałęczowie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 sierpnia 2010, 14:00

W piątek (13 sierpnia) o godz. 16 w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo organizuje koncert finałowy "Dwa Chóry – Dwie Kultury”.

We wspólnym repertuarze wystąpią: lubelski chór "Kantylena" działający przy Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Lubelskiej, prowadzony przez panią Małgorzatę Nowak i niemiecki chór Mädchenchor Wernigerode, działający przy Landesgymnasium Wernigerode, który prowadzi pan Steffen Drebenstedt.

Spotkanie "Dwóch Chórów – Dwóch Kultur” to kolejny projekt z udziałem uzdolnionej muzycznie młodzieży realizowany przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo.

Uczestniczą w nim chóry z wielu europejskich krajów. W bieżącym roku do udziału w projekcie zaproszone zostały chóry z Polski i Niemiec. Młodzi ludzie tworzą jeden duży zespół i wspólnie wykonują utwory zarówno w języku polskim, jak i niemieckim.

Poza udziałem w warsztatach muzycznych, uczestnicy projektu nawiązują kontakty interpersonalne, poznają kulturę i obyczaje sąsiedniego kraju, przełamują funkcjonujące stereotypy postrzegania obcokrajowców. Na koncert wstęp wolny.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna