Koncerty

Polski Dzień Bluesa w Kraśniku: Program wydarzeń i koncertów

Dodano: 15 września 2017, 21:51
Autor: aa

Dzieci będą śpiewać bluesa w Kraśniku. W sobotę (16 września) podczas plenerowego koncert z okazji Polskiego Dnia Bluesa zaplanowano również koncerty. Wystąpią m.in. Teksasy i zespół Pawkin, który wystąpi ze specjalnym programem.

Impreza na parkingu Fabryki Łożysk Tocznych w Kraśniku rozpocznie się o godz. 13, od konkursu „Dzieci śpiewają bluesa”. Będzie to druga edycja tego konkursu, którego celem jest odkrywanie młodych talentów wokalnych. W konkursie biorą udział dzieci w wieku od 7 do 15 lat. – Staruje 32 dzieci. Są to mieszkańcy województwa lubelskiego, ale też osoby spoza naszego regionu. Bardzo się cieszę, że jest takie zainteresowanie – mówi Ireneusz Muszyński, który wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Kraśniku organizuje sobotnią imprezę. Jest ona zapowiedzią przyszłorocznego festiwalu Kraśnik Blues Meeting Przystanek Dzierzkowice.

W programie jutrzejszej imprezy znalazła się również parada motocyklistów, organizowana przez Kraśnickie Stowarzyszenie Motocyklowe Szarża. Motocykliści wyruszą z parkingu FŁT o godz. 15. Przejadą ulicami Kraśnika i przez okoliczne miejscowości aby po godzinie wrócić na miejsce, gdzie odbywać się będzie impreza.

O godz. 17 rozpoczną się zaś koncerty. Na scenie wystąpią – Rock & Feler Band, Teksasy, Pawkin z programem Pawkin „Dżem” Projekt i Go Machine & Olek Orkiestra. Go Machine to 30-osobowa Olek Orkiestra z Janowa Lubelskiego, której dyrygentem i liderem jest Aleksander Krzos. – Muzykom będzie towarzyszyć 13 dzieci. Wspólnie wykonają m.in. utwory z filmu The Blues Brothers – zapowiada Muszyński.

Po koncertach zaplanowano pokaz sztucznych ogni (godz. 21) i zabawę taneczną w rytmach bluesa i rock & rolla (godz. 21.15).

Wstęp jest wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna