Koncerty

Proletaryat: Głos pokolenia transformacji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 listopada 2009, 01:39

Niedzielny (8.11) wieczór w Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka” będzie stał pod znakiem jubileuszu i mocnego uderzenia.

To będzie koncert z okazji dwudziestych urodzin. Ale nie spodziewajcie się kremowego megatortu ze świeczkami. Swoje dwie dekady świętuje bowiem grupa rockowa i to taka, której żarty się nie trzymają.

Kiedy wraca się pamięcią do gorącego czasu przemian z przełomu lat 80. i 90., trudno nie wspomnieć o zespole Proletaryat. Łódzka grupa była ze swoimi mocnymi, bezkompromisowymi, zaangażowanymi społeczno-politycznie piosenkami równie ważnym i tak samo pozytywnym elementem przestrzeni publicznej jak ludzie Solidarności i nowe media.

Wespół z Kultem, Tiltem, KSU i kilkoma innymi niezależnymi kapelami Proletaryat komentował polską rzeczywistość i wpływał na kształtowanie się postaw obywatelskich.

W samoocenie łodzian "Nasze utwory są jak lustra, w których odbija się nasza rzeczywistość” nie było przesady. Dziś można powiedzieć, że grupa była głosem pokolenia okresu polskiej transformacji.

Była przy tym atrakcyjna muzycznie. Formacja w oryginalny sposób połączyła punk rock z metalem, tworząc nową stylistyczną jakość. Potem Tomasz Olejnik i S-ka wędrowali po różnych ścieżkach muzycznych, ale zawsze wyróżniali się dobrą jakością grania i siłą brzmienia. I tak pozostało do dziś.

Miło będzie świętować z nimi ich jubileusz. Okolicznościowy, niedzielny koncert rozpocznie się o godz. 20. Bilety w przedsprzedaży kosztują 20 zł (normalne) i 15 zł (ulgowe), w dniu koncertu – odpowiednio – 25 zł i 20 zł. Adres: ul. Radziszewskiego 16.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna