Koncerty

Puławy: Koncert charytatywny - Nowy dom dla Aleksa

Dodano: 2 grudnia 2016, 19:52

Aleks to 6-latek z zespołem Downa, u którego niedawno wykryto białaczkę. Chłopiec pochodzi z wielodzietnej, siedmioosobowej rodziny, która zamieszkuje pokój z kuchnią. 7 grudnia w Puławach odbędzie się koncert charytatywny połączony ze zbiórką na wykończenie domu dla chorego i jego bliskich.

Warunki, w jakich mieszka rodzina chłopca, są spartańskie. Niewielki domek w jednej z wiosek w powiecie puławskim, bez podłączenia do kanalizacji i wodociągu, bez łazienki. Miejsca wewnątrz jest tak mało, że część rodzeństwa Aleksa musi spać na podłodze i nierozkładanej kanapie. Siostry chorego na białaczkę chłopca nie mają nawet gdzie odrobić lekcji, a jedyny pokój w domu na dwie części dzieli meblościanka. Do tego dochodzi pojawiający się od wilgoci grzyb i stare, nieszczelne okna.

Rodzina od pięciu lat buduje dla siebie nowy dom, który stoi już w Wólce Nowodworskiej. Drewniana konstrukcja została złożona i przykryta nowym dachem. Pomogli znajomi i rodzina. Niestety, na umeblowanie i wykończenie nowego domu nie ma pieniędzy. Gdy Aleks wyjdzie ze szpitala (przechodzi chemioterapię), warunki, w jakich się znajdzie, będą więc tym bardziej niebezpieczne dla jego stanu zdrowia.

W pomoc w zebraniu kwoty, która umożliwiłaby rodzinie Aleksa wymarzoną przeprowadzkę, zaangażowała się fundacja „Zarażamy Radością”. Pomoże również POK „Dom Chemika”, w którym już 7 grudnia odbędzie się koncert charytatywny pod hasłem „Nowy dom dla Aleksa” połączony z licytacją przedmiotów przekazanych przez sponsorów. Wystąpią m.in.: zespół baletowy «Etiuda», Weronika Suszek i Kubuś Plewka, zespół Just Dance, gimnastyczka Albina Koshubva, tancerze oraz karatecy. Początek o godzinie 17.

Pieniądze można wpłacać także na konto fundacji 22 2030 0045 1110 0000 0415 9360 (tytułem – dom Aleksa).

 

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna