Koncerty

Puławy: Letni Koncert Muzyki Kameralnej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 lipca 2010, 13:18

Gitarzysta Łukasz Figiel zagra w niedzielę (25.07) w Puławach w ramach cyklu Letnie Koncerty Muzyki Kameralnej.

Łukasz Figiel to 26-letni puławianin, którego częściej mogą posłuchać mieszkańcy innych miast. Wszystko przez edukację. Najpierw gitarzysta wyjechał na naukę do Państwowego Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie gitary Krzysztofa Golenia.

Potem były studia licencjackie w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie gitary Jaremy Klicha i studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie gitary Piotra Zaleskiego.

Obecnie sam Łukasz Figiel zajmuje się działalnością pedagogiczną. Prowadzi klasę gitary w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Janiny Garści w Jeleniej Górze.

Gitarzysta sporo koncertuje w zachodniej Polsce. W tym roku wystąpił m.in. na VI Lubuskich Spotkaniach Gitarowych w Filharmonii Zielonogórskiej, gdzie zagrał z zespołem gitarowym Jacaras, i na VI Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie "Gitaromania” w ODK na jeleniogórskim Zabobrzu.

W niedzielę jego wspaniałą grą będzie się można nareszcie zachwycać w Puławach. Łukasz Figiel da recital zatytułowany "Barwy gitary” w pałacu Czartoryskich w ramach cyklu Letnie Koncerty Muzyki Kameralnej.

Początek o godz. 18.

Adres: ul. Czartoryskich 8.

Wstęp za 10 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna