Koncerty

Puławy: Narloch na festiwalu organowym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 sierpnia 2010, 09:04

Bogdan Narloch zagra w poniedziałek (2.08) w piątym koncercie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach.

52-letni Bogdan Narloch to postać wyjątkowa w polskim światku organowym. Ten Pomorzanin jest nie tylko wybitnym koncertującym organistą (daje znakomite koncerty w kościołach i w salach filharmonicznych), ale także cenionym pedagogiem (adiunkt w Instytucie Muzyki Akademii Pomorskiej w Słupsku), zdolnym organmistrzem (brał udział w renowacji zabytkowych organów w katedrze koszalińskiej) i animatorem kultury (organizuje Międzynarodowy Festiwal Organowy w Koszalinie).

Teraz ten organowy fenomen wystąpi na pierwszej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach, organizowanego przez innego organowego luminarza – Jerzego Kuklę, który zasłynął polskim prawykonaniem całości cyklu "Les Corps Glorieux” Oliviera Messiaena w katedrze lubelskiej i renowacją słynnych organów w kazimierskiej farze.

W programie poniedziałkowego koncertu Bogdana Narlocha są kompozycje organowe Johanna Sebastiana Bacha, Alexandre'a Pierre'a Françoisa Boëly'ego, Maksa Regera, Mariana Sawy, Sverre'a Eftestola i Feliksa Borowskiego oraz transkrypcje organowe utworów Georga Friedricha Händla, Edvarda Hagerupa Griega i Fryderyka Chopina.

Początek o godz. 18.45.

Miejsce: kościół pw. św. Brata Alberta, ul. Słowackiego 32.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna