Koncerty

Raz Dwa Trzy zagra na błoniach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 sierpnia 2010, 13:44

W sobotę, 28 sierpnia na błoniach pod lubelskim zamkiem odbędzie się XVII festiwal Piosenki Pielgrzymkowej. Spotkanie jest podsumowaniem pielgrzymki. Organizatorzy zaplanowali piknik rodzinny i koncerty. Gwiazdą wieczoru jest zespól Raz Dwa Trzy.

Od 16 lat festiwal odbywał się w Wąwolnicy. – Zdecydowałem się na przeniesienie tego wydarzenia, ponieważ od dwóch lat festiwal się nie rozwijał. Na miejsce co roku przybywało około sześciu – ośmiu tysięcy osób. Mam nadzieje, że w Lublinie przyjdzie więcej ludzie. Do Wąwolnicy trafiali głównie pielgrzymi, jest szansa, że w Lublinie przyjdą ludzie, którzy nie byli na pielgrzymce – mówi ks. Mirosław Ładniak, organizator. – Spotkanie jest podsumowaniem pielgrzymki, która w tym roku odbywała się pod hasłem "Pójdź za mną”. Na trasie zebraliśmy ponad 12 tysięcy złotych dla powodzian i ponad trzy tysiące dla chorej Renaty. To bardzo znaczące gesty, biorąc pod uwagę, że ilość pątników (ponad trzy tysiące osób).

O godzinie 10 rozpocznie się piknik rodzinny. Cztery godziny później wystąpi zespół "Wesołe Ziarenka” z telewizyjnego programu Ziarno. – Przewidzieliśmy więcej atrakcji dla dzieci. Stowarzyszenie Klanza będzie prowadziło rożne zabawy dla najmłodszych – mówi ks. Mirosław. – O godzinie 18 wystąpią zespoły pielgrzymkowe. Każda z grup pielgrzymkowych wysyła na ten występ swoich reprezentantów. To okazja do wspólnej zabawy, śpiewów i modlitwy. Trasa na Jasną Górę z Lublina to dwanaście dni pielgrzymowania w różnych warunkach. Festiwal, to radosne podsumowanie tego trudu.

O godzinie 21 będzie apel jasnogórski. – Mogę powiedzieć na razie tyle, że w trakcie apelu będzie niezwykła gra świateł – zachęca ksiądz. – Po modlitwie zapraszamy na występ zespołu Raz Dwa Trzy.
Legendarna kapela ma na swoim koncie ponad dwadzieścia lat działalności artystycznej. Kapela jest znana m.in. z takich piosenka jak: "Trudno nie wierzyć w nic”, "Oczy tej małej”.

Aleksandra Antonowicz
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna