Koncerty

Recital Anny Szałapak znanej z Piwnicy pod Baranami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 sierpnia 2010, 17:31

Anna Szałapak – legenda polskiej piosenki, kojarzona głównie z Piwnicą pod Baranami zaśpiewa w środę, 11 sierpnia w Lublinie. Elektryzujący głos będzie można usłyszeć w kościele pw. Św. Rodziny przy al. Jana Pawła o godzinie 19. Recital odbędzie się w ramach IVX Międzynarodowego Festiwalu Organowego.

Anna Szłapak związana była z Piwnicą pod Baranami przez 18 lat. W krakowskim kabarecie założonym przez Piotra Skrzyneckiego zaśpiewała wiele utworów. Piosenkarka wydała do tej pory cztery płyty. W 1991 ukazał się pierwszy album "Anna Szałapak z Piwnicy pod baranami”. Osiem lat później wyszedł krążek "Anna Szałapak w Trójce, czyli z czego składa się świat”.

Dopiero rok 2000 przyniósł płytę ("Żywa woda – rzeka nierzeczywista”) poświęconą pamięci Agnieszki Osieckiej i Piotra Skrzyneckiego.

Cztery lata później ukazał się album "Serce na rowerach”. – Na koncercie w kościele pw. Św Rodziny zaśpiewam piosenki właśnie z tej płyty. Byłam już w Lublinie kilka razy, ale nigdy nie miałam okazji zaprezentować albumu z 2004 roku. W tym roku zdecydowałam się wystąpić na Festiwalu Organowym z kilku powodów. Po pierwsze Lubelski festiwal Organowy brzmi dostojnie, a po drugie ja bardzo lubię śpiewać w kościołach. Mam bardzo miłe wspomnienia z poprzednich spotkań z lubelską publicznością. Mam nadzieje, że i teraz mieszkańcy licznie przybędą na mój recital – mówi Anna Szałapak.

– Na środowy wytęp wybrałam piosenki z tej płyty, ponieważ sprzyja temu pora. Piosenki z tej płyty to wiersze specjalnie dla mnie napisane przez krakowską poetkę, Ewę Lipską. Muzykę stworzył Andrzej Sikorowski, Andrzej Zarycki i Seweryn Krajewski.

Na recitalu nie zabraknie także ducha Agnieszki Osieckiej. – Zaśpiewam też piosenki z płyty "Żywa Woda” dedykowanej nieodżałowanej Agnieszce Osieckiej i twórcy kabaretu Piwnica pod Baranami – Piotrowi Skrzyneckiego. Oczywiście nie może zabraknąć słynnych pieśni Osieckiej i Zygmunta Koniecznego ze spektaklu "Sztukmistrz z Lublina” – opowiada Anna Szałapak. – Z racji tego, że wystąpię w kościele, zaplanowałam też zaśpiewanie spokojniejszego repertuaru. Lublinianie usłyszą zapewne "Ucisz serce”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna