Koncerty

Recital Elżbiety Kaczmarzyk-Janczak

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 stycznia 2010, 11:25

Elżbieta Kaczmarzyk-Janczak, najlepsza śpiewaczka lubelskiego Teatru Muzycznego, da w nim w piątek (15.01) recital.

Występem Elżbiety Kaczmarzyk-Janczak zostanie zainaugurowany cykl "Kameralne Spotkania z Gwiazdami”. Zabrzmią różnorodne arie i pieśni. Będzie można porozmawiać z wykonawczynią. Całość poprowadzi Dorota Gonet z Polskiego Radia Lublin.

– Pragniemy zaproponować Państwu zupełnie nową formę spotkań z solistami Teatru Muzycznego w Lublinie. Przygotowaliśmy dla Państwa, naszej wspaniałej lubelskiej publiczności, nowy cykl koncertów kameralnych, gdzie będziecie mieli Państwo jedyną w swoim rodzaju okazję podziwiać gwiazdy naszego teatru w utworach nie wykonywanych codziennie na deskach tej sceny – mówi szefostwo naszego teatru o "Kameralnych Spotkaniach z Gwiazdami”.

Cykl potrwa do wakacji. Złoży się na niego sześć koncertów, w których soliści pokażą, że są nie tylko aktorami, ale też śpiewakami belcantowymi, którzy potrafią wykonać zarówno arie jak i na przykład pieśni. – Repertuar tych koncertów będzie tak zróżnicowany i wszechstronny jak nasz zespół, to znaczy, że każdy z Państwa znajdzie coś interesującego dla siebie: od lekkich utworów musicalowych i rewiowych przez pieśni romantyczne po najpiękniejsze arie światowej literatury operowej. W każdym utworze śpiewacy postarają się stworzyć różne klimaty i nastroje wynikające z różnorodnej treści i formy poszczególnych utworów – deklaruje szefostwo naszej sceny muzycznej.

Spotkania nie ograniczą się do wykonywania muzyki. – Czy nie macie Państwo czasem ochoty po spektaklu obejrzanym w teatrze zadać kilku pytań Waszym ulubieńcom scenicznym? Mamy dla Was niespodziankę, przewidujemy też możliwość krótkiej rozmowy z wykonawcami na tematy, które sami poruszycie – obiecują organizatorzy "Kameralnych Spotkań z Gwiazdami”.

Gospodarzem spotkań będzie Dorota Gonet, znana lubelska dziennikarka, która opowie publiczności o gwieździe, o utworach wybranych do recitalu i zaprosi do rozmowy z solistką.

Bohaterką inauguracyjnego spotkania będzie primadonna Elżbieta Kaczmarzyk-Janczak – najjaśniejsza gwiazda Teatru Muzycznego w Lublinie, pierwsza solistka Opery Dolnośląskiej we Wrocławiu, współpracowniczka Opery Narodowej w Warszawie. To jedna z najlepszych polskich mezzosopranistek.
Artystka ma w swoim repertuarze ponad 40 partii operowych i ponad 20 partii oratoryjnych. Wystąpiła u boku Placido Domingo w "Walkirii” Wagnera. Wykonywała specjalnie dla niej skomponowaną partię w oratorium "Space Requiem” Sutryka, poświęconym katastrofie promu Challenger.

Podczas piątkowego koncertu artystka wykona słynne arie operowe (m.in. "Cruda sorte” z "Włoszki w Algierze” Rossiniego i "O mio Fernando” z "Faworyty” Donizettiego) i oratoryjne ("Buß und Reu” z "Pasji według św. Mateusza” Bacha) oraz pieśni Karłowicza, Chopina, Schuberta i de Falli. Śpiewaczce będzie akompaniować pianistka Karolina Hordyjewicz.

Początek o godz. 18.

Bilety – po 30 i 25 zł – do kupienia na miejscu, ul. Skłodowskiej 5.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna