Koncerty

Recital Ireny Santor

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 maja 2012, 11:23

Irena Santor (Materiał Organizatora)
Irena Santor (Materiał Organizatora)

W sobotę, 12.05, o godzinie 17 w Filharmonii Lubelskiej odbędzie się nadzwyczajny koncert: "Tych lat nie odda nikt”. To recital największych przebojów Ireny Santor.

Uśmiechnięta i szczęśliwa – Irena Santor mówi, że na emeryturze przeżywa drugą młodość. W 1991 roku ku zmartwieniu wielbicieli jej pięknego głosu i wspaniałego repertuaru, zdecydowała się wycofać z czynnego życia artystycznego. Miała jednak nadal nagrywać dla radia i współpracować z telewizją. Tymczasem aplauz, jakim cieszyły się jej występy, radość, jaką przynosiła odbiorcom zmotywowały ją do złamania danego słowa – postanowiła wrócić do sal koncertowych.

To prawdziwa dama polskiej piosenki pod każdym względem – sposobu bycia, elegancji, a także delikatnego, ale mocnego jak dzwon głosu i nietuzinkowego repertuaru. Łącznie nagrała ponad 1000 piosenek! Zawsze czarująca, swobodna, radosna, życzliwa kontaktom z publicznością. Ma fanów w każdej kategorii wiekowej. Kryształowo czysty głos i wyjątkowa muzykalność oraz kunszt interpretacyjny czynią z niej artystkę wielkiego formatu – ponadczasową. Znają ją wszyscy, w każdym wieku a jej piosenki są wciąż aktualne i nadal brzmią z tą samą ogromną siłą.

Zaczynała rzeczywiście jako młodziutka dziewczyna w 1951 roku w zespole "Mazowsze”, do którego niełatwo było się dostać, do którego trafiały prawdziwe, wielkie talenty. Później, po wystąpieniu z "Mazowsza” występowała też w Teatrze Syrena i w Teatrze Ateneum. Nadszedł też czas telewizji, dla której zrealizowała wiele programów, była niewątpliwą gwiazdą i ozdobą koncertów i festiwali.
O wielu jej piosenkach można powiedzieć "przeboje wszechczasów” – śpiewane, słuchane, niezapomniane od lat. Do nich na pewno należą takie jak "Tych lat nie odda nikt”, "Powrócisz tu”, "Już nie ma dzikich plaż”, "Embarras”.

Podczas tego wyjątkowego recitalu Irena Santor zaprezentuje swoje tamte największe przeboje, ale też piosenki z najnowszej płyty " Kręci mnie ten świat” nagranej w 2010 roku! Album zawiera 14 premierowych kompozycji, których twórcami są m.in. Jacek Cygan, Stanisław Soyka, Seweryn Krajewski, Wojciech Młynarski, Piotr Rubik i szybko zdobył serce i znanie publiczności. Artystce towarzyszyć będzie akompaniament fortepianowy Czesława Majewskiego, kompozytora, pianisty, dyrygenta i aktora kabaretowego.

Bilety w cenie 80-100 zł., do nabycia w kasie filharmonii.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna