Koncerty

Recital Macieja Dąbrowskiego w Trybunale Koronnym

  Edytuj ten wpis
Autor: (Kmo)

W niedzielę (17 października) o godz. 17.30 Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie zaprasza na koncert chopinowski.

W Sali koncertowej Trybunału Koronnego odbędzie się recital fortepianowy Macieja Dąbrowskiego w 161. rocznicę śmierci Fryderyka Chopina. W programie: Fryderyk Chopin Polonez As-dur op. 53, Scherzo b-moll op. 31, 8 Mazurków, Nokturn c-moll op. posth., Franciszek Liszt IV Rapsodia węgierska.
Koncert prowadzi Teresa Księska-Falger.

Maciej Dąbrowski urodzony w 1978 roku w Lublinie, tutaj ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie. Drugi stopień i dyplom z wyróżnieniem w Pierwszej Prywatnej Szkole Muzycznej im. A Rubinsteina w Lublinie w klasie fortepianu. Kształcił się prywatnie u profesorów z różnych szkół i uczelni muzycznych m. in. w Moskwie, Mińsku, Kijowie, Baku, Lwowie, Odessie. Studiował w Państwowym Konserwatorium Muzycznym im. M. Łysenki we Lwowie.

Żywo interesuje się także kameralistyką grając w kilku założonych przez siebie zespołach kameralnych m.in. z Tatianą Fiedkiną w Kwartecie im. Maxa Brucha. Koncertował ponad 300 razy w kraju i za granicą dając zarówno solowe recitale jak i z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. W jego repertuarze znajdziemy głównie utwory z epoki romantyzmu – Fryderyka Chopina, Franciszka Liszta, Johannesa Brahmsa, Piotra Czajkowskiego ale także Sergiusza Prokofieva czy Aleksandra Skriabina.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna