Koncerty

Recital skrzypcowy Marcina Króla "Muzyka i Poezja"

Dodano: 21 grudnia 2016, 14:37
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora / plakat wydarzenia
fot. materiały organizatora / plakat wydarzenia

Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza 26 grudnia o godz. 18 na recital skrzypcowy Marcin Króla "Muzyka i Poezja", który odbędzie się w budynku Starej Synagogi w Kazimierzu Dolnym przy ulicy Lubelskiej 4.

Marcin Król rozpoczął grę na skrzypcach w wieku 7 lat. Studiował w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Teresy Głąbówny oraz w Akademii Muzycznej w Kolonii w klasie prof. Michaela Vaimana. Obecnie jest członkiem Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Od 2008 roku mieszka w okolicy Kazimierza Dolnego. "Muzyka i Poezja" jest rezultatem jego fascynacji różnorodnością kultur.

W programie koncertu utwory kompozytorów reprezentujących różne tradycje i epoki, m.in. Jana Sebastiana Bacha, Henryka Wieniawskiego i  Niccolo Paganiniego. Koncert muzyczny przeplatany będzie wierszami i tekstami wielkich polskich poetów Bolesława Leśmiana i Wisławy Szymborskiej oraz m.in. perskiego poety Dżalaludina Rumiego czy Johanna Wolfganga Goethego.

Bilety na koncert kosztują 20 zł w przedsprzedaży i 30 w dniu koncertu - do nabycia w Starej Synagodze w Kazimierzu Dolnym.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna