Koncerty

Rekolekcje i muzyka u Dominikanów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lutego 2013, 11:58
Autor: Kmo.

Aleksandra Bubicz (Materiały prasowe)
Aleksandra Bubicz (Materiały prasowe)

W niedzielę (3 marca) o godz. 15.00 w Bazylice o.o. Dominikanów (ul. Złota) rozpoczną się rekolekcje połączone z muzyką.

Stało się już tradycją, że w okresie Wielkiego Postu lubelscy dominikanie zapraszają na jedyne w swoim rodzaju rekolekcje, w których krótkie rozważania docierają do naszych serc poprzez przeżycie, jakiego doświadczamy dzięki dobrej muzyce.

W każdą z niedziel Wielkiego Postu zapraszają na Wielkopostne Śpiewanie, które przybliża sens modlitwy, postu i jałmużny oraz pomaga odkryć na nowo prawdę o wielkiej miłości Boga.

Poznać Boga, to odkryć na nowo to, co o sobie samym powiedział w Objawieniu i co starał się przechować Kościół w swoim nauczaniu. W Roku Wiary rozważać będziemy Wyznanie Wiary Kościoła —Credo. Będziemy się wsłuchiwać na nowo w prawdy wiary, aby Bóg stał się dla nas kimś bliższym, bardziej zrozumiałym i przede wszystkim Kimś Żywym.

W niedzielę (3 marca) o godz. 15.00 w bazylice o.o. Dominikanów słowo o. Sławomira Brzozeckiego OP będzie opierać się o słowa modlitwy "Wierzę w Jezusa Chrystusa...”

Później wystąpią: Aleksandra Bubicz – sopran, Chór Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS, Orkiestra Trybunału Koronnego, Barbara Pazur – dyrygent, Rafał Rozmus – Gorzkie Żale: Gorzkie Żale przybywajcie, Żal duszę ściska, Jezu na zabicie, Słońce, gwiazdy omdlewają, Bądź pozdrowiony, Ach, ja Matka tak żałosna, Na ból Męki Chrystusowej.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna