Koncerty

Rekolekcje u Dominikanów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 marca 2013, 13:21
Autor: Kmo.

W niedzielę (10 marca) o godz. 15.00 w bazylice o.o. Dominikanów (ul. Złota) odbędą się rekolekcje połączone z muzyką, na które od kilku lat zapraszają ojcowie Dominikanie. Podczas rekolekcji krótkie rozważania docierają do serc poprzez przeżycie, jakiego doświadczamy dzięki dobrej muzyce.

Wielkopostne Śpiewanie, przybliża sens modlitwy, postu i jałmużny oraz pomaga odkryć na nowo prawdę o wielkiej miłości Boga. Czterdziestodniowy post to czas wędrówki przez pustynię, czas nabierania dystansu i oczyszczania pragnień, czas zgłębiania tajemnicy Bożego Miłosierdzia wyrażonej w tajemnicach Męki, Śmierci i Zmartwychwstania.

To czas poznawania Boga, który nam w tej wędrówce towarzyszy. W Roku Wiary rozważane będzie Wyznanie Wiary Kościoła – Credo. "Wierzę w Ducha Świętego...” słowo głosić będzie o. Michał Murzyn OP.

Później w rekolekcjach udział wezmą: Zespół Muzyki Dawnej z Zamku Królewskiego na Wawelu "Floripari” w składzie Artur Łuczak – skrzypce, viola, fidel, Mateusz Kowalski –viola da gamba, Justyna Dolot – wirginał, Aleksander Tomczyk – gemshorny, flet, kornamuza, szałamaja, instrumenty perkusyjne, Adrianna Bujak-Cyran – sopran.

W programie: O wędrówkach. Duszy i ciała, I któż będzie przemieszkawał w Twym przybytku Panie – Wacław z Szamotuł (ok. 1560), Tobie rządźco niebieski – muz. M. Gomółka, sł. J. Kochanowski, A virgen de deus – Cantigas de Santa Maria (XIII w.), Polish Ayre – Tobias Hume (1605, The First Book of Ayres), Przestrach na złe sprawy ludzkiego żywota – muz. Anonim, XVI w., sł. Mikołaj Rej, Boże co żywisz kruki – Pieśni Braci Polskich (Kancjonał Braci Polskich, 1625), opr. Paweł Bębenek.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna