Koncerty

Różycki zza kiosku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 grudnia 2009, 07:42

Znakomity piosenkopisarz i wokalista Marcin Różycki wystąpi w poniedziałek (7.12) w lubelskiej Klubokawiarni Komitet.

Różycki to poeta, który z równą biegłością potrafi opisać mocną scenę erotyczną, jak i moment delikatnej czułości. Tak samo przekonujący jest w osobistych wyznaniach, jak i kreowaniu doświadczeń innych postaci. Sugestywność jego tekstów jest wysoka bez względu na to, czy dotyczą spraw z głównego nurtu życia społecznego czy z nisz.

Do swoich wierszy komponuje muzykę, która jest świetnie dopasowana formą i klimatem, a ponadto zaskakuje chwytliwością melodyczną. Ta atrakcyjność dźwiękowa ułatwia odbiór często trudnych tekstów. Trudnych – w sensie powagi poruszanych problemów.

Nawet gdyby kogoś nie interesowały sprawy, o których pisze, i nie przekonywał styl kompozycji, nie przejdzie obok Różyckiego obojętnie, kiedy usłyszy jego śpiew. Artysta ma kawał szlachetnie ochrypłego i głębokiego głosu i dzięki swej muzykalności potrafi zrobić z niego artystyczny użytek, tak że trudno się nie zasłuchać w jego piosenki.

W poniedziałkowym koncercie będą to autorskie numery (m.in. słynny ,,Erotyk zza kiosku”) oraz utwory Jana Kondraka i Marka Grechuty.

Marcinowi Różyckiemu będzie towarzyszyć zespół w składzie: Piotr Bogutyn (gitara), Maks Wosk (skrzypce) i Michał Iwanek (pianino).

Start o godz. 19.30. Adres: ul. Krakowskie Przedmieście 32.

Bilet: 20 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna