Koncerty

Saksofon symfonicznie. W filharmonii

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 lutego 2011, 15:21
Autor: Kmo

Paweł Gusnar
Paweł Gusnar

W piątek (4 lutego) o godz. 19.00 w Państwowej Filharmonii Lubelskiej Warcisław Kunc poprowadzi Orkiestrę Symfoniczną FL, a solistą koncertu będzie Paweł Gusnar – saksofon.


W programie A. Głazunowa – Koncert na saksofon i orkiestrę smyczkową Es-dur op. 109, D. Milhauda – Suita Scaramouche; suita na saksofon i orkiestrę op. 165, A. Piazzolli – suita Tango Balet, G. Bizeta – I i II Suita "Arlezjanka”

Bilety w cenie 25zł–35zł do nabycia w kasie filharmonii (ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5)

Warcisław Kunc – dyrygenturę studiował w latach 1984-89 w Akademii Muzycznej w Warszawie. Sprawował kierownictwo muzyczne w ponad 50 spektaklach operowych, operetkowych i musicalowych m.in.: Carmen, Tosca, Traviata, Trubadur, Bal maskowy. Z jego inicjatywy powstały Letnie Sezony Operowe organizowane od 1993 r. na dziedzińcu Opery na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Jako dyrygent występował w Hiszpanii, Litwie, Niemczech, Austrii, Rosji, Szwajcarii. Dokonał licznych nagrań.

Paweł Gusnar grę na saksofonie studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach i w Warszawie. Swoje umiejętności doskonalił na wielu kursach mistrzowskich. Jako jeden z nielicznych saksofonistów z powodzeniem łączy działalność na polu muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej.

Rocznie daje kilkadziesiąt koncertów zarówno jako solista jak i kameralista występując w wielu miastach w kraju i zagranicą. Artysta współpracuje z wieloma znakomitymi orkiestrami m.in. Filharmonii Narodowej, Sinfonią Varsovią, Polską Orkiestrą Radiową. Dokonał wielu prawykonań utworów współczesnych kompozytorów.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna