Koncerty

Somerschaf zaprasza do lubelskiej filharmonii

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 marca 2010, 11:36

Pięknych rosyjskich romansów w znakomitym wykonaniu będzie można posłuchać w sobotę (6.03) w Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego.

Borys Somerschaf urodził się w Moskwie w 1968 roku. Tam też studiował w Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego na Wydziale Wokalnym na kierunku Dyrygentura Chóralna. Na początku lat 90. przybył do Warszawy, by kontynuować studia na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina. W 1994 roku ukończył Wydział Wychowania Muzycznego, a dwa lata później Wydział Kompozycji.

Od początku swego pobytu w Polsce jest związany z Lublinem. W latach 1991–1997 był dyrygentem lubelskiego zespołu wokalnego In Corpore, od dziesięciu lat prowadzi przy Centrum Kultury w Lublinie Męski Zespół Wokalny "Kairos”.

Równie często jak tego rewelacyjnego chóru wykonującego wschodnie pieśni możemy w Lublinie posłuchać Somerschafa w solowych koncertach. Wokalista śpiewa na nich głównie rosyjskie romanse. I robi to pięknie. Jak przystało na rodowitego Rosjanina – wszechstronnie wykształconego muzyka, operującego dużym tenorowym głosem.

Zwyczajowo Somerschaf występuje z romansami w Kawiarni Artystycznej "Hades”. Koncerty cieszą się takim zainteresowaniem, że zwykle organizowane są od razu dwa albo i trzy – dzień po dniu. Czasem i to nie wystarcza. Tak było w listopadzie 2005 roku, kiedy śpiewak promował swój pierwszy solowy album "Śnił mi się sad”. Na miejsce koncertu wybrano filharmonię nie tylko ze względów prestiżowych.

I tak też jest tym razem, kiedy rosyjsko-polski artysta promuje swój drugi album. W naszej świątyni muzyki odbędzie się koncertowa premiera longplaya "Powiedz, czemu...”, który przynosi 15 romantycznych utworów, rewelacyjnie zaśpiewanych przez Somerschafa. I większość z nich zabrzmi w sobotę na żywo w Lublinie.

Śpiewakowi będą akompaniować gitarzysta Jakub Niedoborek, skrzypek Siergiej Fendak, akordeonista Paweł Sujka, kontrabasista Włodzimierz Wargocki i pianista Piotr Selim.

Gościnnie wystąpią trzy grupy – Kairos, Tanguillo i Lubliner Klezmorim. Pierwsza dołączy do Somerschafa na trzy utwory w roli chórku. Druga i trzecia wykonają same po jednym własnym utworze i po jednym romansie wraz z bohaterem wieczoru.

Początek koncertu o godz. 19. Adres: ul. Skłodowskiej 5. Bilety – po 60 zł – do kupienia tamże w kasie agencji N'n'N, w piątek w godz. 13–17.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna