Koncerty

Specjalistka od Chopina

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 lutego 2009, 17:47

Wybitna pianistka Ewa Pobłocka wystąpi w niedzielę (22.02) w lubelskiej filharmonii z recitalem chopinowskim.

To będzie prawdziwe święto dla zwolenników klasycznej pianistyki i miłośników muzyki Chopina. Słynne kompozycje naszego sławnego kompozytora zagra instrumentalistka, która jest nie tylko jedną z najlepszych specjalistek w swojej profesji, ale także jedną z najwybitniejszych interpretatorek wielkiego romantyka.

Gra Pobłockiej wyróżnia się niezwykłą głębią interpretacyjną, wirtuozerią i nie narzucającym się rodzajem emocjonalizmu. Za to wszystko jest ceniona nie tylko w Polsce.

Od 25 lat rozwija międzynarodową karierę koncertującej pianistki. Występowała niemal we wszystkich krajach Europy, obu Amerykach oraz w Japonii, Australii, Korei i Singapurze.

Podziwiano ją m.in. w Herkules-Saal w Monachium, Musikhalle w Hamburgu, Auditorio Nacional w Madrycie, Barbican Centre i Wigmore Hall w Londynie, Musikverein w Wiedniu, Lincoln Center w Nowym Jorku i Glenn Gould Studio w Toronto.

Była solistką London Symphony Orchestra, English Chamber Orchestra, Orchestra del Maggio Musicale Fiorentino, Bayerischer Rundfunkorchester, Niederoesterreichisches Tonkuenstlerorchester, Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej w Warszawie, Sinfonia Varsovia i Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Jednym z najważniejszych wydarzeń w jej karierze było zdobycie V nagrody na X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1980).

Jednym z największych osiągnięć fonograficznych Pobłockiej jest nagranie kompletu Mazurków i Fantazji na tematy polskie op. 13 Fryderyka Chopina z orkiestrą Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Jacka Kaspszyka.

W repertuarze niedzielnego koncertu znalazły się następujące kompozycje Chopina: Ballada g-moll op. 23, 2 Nokturny, 3 Walce, Impromptu As-dur op. 29, Ballada As-dur op. 47, Scherzo b-moll op. 31, 3 Etiudy op. Posth, 4 Mazurki, Preludium cis-moll op. 45 i Scherzo h-moll op. 20.

Początek o godz. 19. Bilety kosztują 25 i 20 zł. Adres: ul. Skłodowskiej 5.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna