Koncerty

Stanisława Celińska w Filharmonii

Dodano: 2 listopada 2016, 16:04
Autor: Damian Drabik

Stanisława Celińska, fot. Daniel Kruczynski
Stanisława Celińska, fot. Daniel Kruczynski

W niedzielę, 6 listopada o godz. 17 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi Stanisława Celińska. Popularna aktorka zaprezentuje się z repertuarem muzycznym w koncercie pod tytułem "Atramentowa" zawierającym utwory z nowej płyty artystki.

Stanisława Celińska to znakomita polska aktorka oraz wokalistka. Urodzona w 1947 roku w Warszawie artystka ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie pod kierunkiem Ryszardy Hanin. Na scenie zadebiutowała w 1968 roku. Przez lata związana była z warszawskimi teatrami, do dziś zresztą występuje na deskach Teatru Współczesnego w Warszawie oraz Nowego Teatru w Warszawie. Wystąpiła w ponad 80 produkcjach filmowych. Na swoim koncie ma dwa Złote Orły - polskie nagrody filmowe.

Jednak Celińska to nie tylko aktorka, ale również wokalistka. Jeszcze w 69 roku wystąpiła na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie otrzymała Laur w kategorii Debiut. Pierwszą solową płytę "Ptakom podobni". Album pt. "Atramentowa" ukazał się w 2015 roku i zyskał status podwójnej platyny. Właśnie z koncertem promującym ostatnią płytę Celińska wystąpi w lubelskiej Filharmonii.

- Aktorka odgrywa swoją kolejną wspaniałą rolę – pieśniarki, która wie o czym śpiewa i wie jak przyciągnąć słuchacza wykorzystując pełną paletę barw i emocji. W czasie koncertu można usłyszeć utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów specjalnie dla Stanisławy Celińskiej. Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali: Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz oraz Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski - zachęcają organizatorzy.

Bilety w cenie: 100, 80, 60, 70 zł można nabywać jedynie w kasie Filharmonii.

Czytaj więcej o: Filharmonia Lubelska koncert
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna