Koncerty

Toporowski przyprowadzi Mesjasza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 grudnia 2009, 15:01

Jeden z największych polskich znawców muzyki dawnej w piątek (18.12) w Lublinie poprowadzi wykonanie słynnego oratorium Haendla.

Marek Toporowski występuje z równym powodzeniem jako organista, klawesynista, kameralista i dyrygent. Jest profesorem Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie prowadzi klasę klawesynu i pełni funkcję prorektora.

Jest założycielem i dyrygentem czołowego polskiego zespołu specjalizującego się w wykonywaniu barokowej muzyki oratoryjno-kantatowej – orkiestry Concerto Polacco.

W piątek w Lublinie warszawiak poprowadzi jednak o wiele większy aparat wykonawczy. Zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie oraz organistka Anna Kapol i sam dyrygent na klawesynie. Zaśpiewają Marta Boberska – sopran, Nina Nowak – alt, Tomasz Krzysica – tenor i Jacek Ozimkowski – bas oraz Chór "Subtilior Ensemble” i Chór A Cappella "Leopolis”.

Wszyscy wykonają w lubelskiej filharmonii najznakomitsze i najpopularniejsze oratorium Georga Friedricha Haendla "Mesjasz”.

Początek o godz. 19. Bilety – po 50, 30 i 20 zł – do kupienia na miejscu, ul. Skłodowskiej 5.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna