Koncerty

Tradycyjne pieśni polskie i serbskie w Warsztatach Kultury

Dodano: 20 września 2017, 16:15
Autor: Damian Drabik

(fot. Warszawa Wschodnia / materiały organizatora)

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 września o godz. 19 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędą się koncerty pieśni polskich i serbskich w ramach debaty poświęconej systemowi edukacji śpiewu tradycyjnego.

Zespół wokalny Warszawa Wschodnia zagra koncert pt. "Geny pieśni". - Sięgamy w nim do miejsc, z których pochodzą nasze rodziny. Odkrywamy te miejsca na nowo. Szukamy ciągłości tam, gdzie została ona przerwana - twierdzą artyści.

Warszawa Wschodnia to grupa wokalna zajmująca się dokumentacją, rekonstrukcją i wykonywaniem polskich, rosyjskich i ukraińskich pieśni tradycyjnych, a także organizacją wydarzeń kulturalnych.

Z kolei serbska, żeńska formacja Moba wystąpi z koncertem "Niebo usłane gwiazdami. Zaprezentują muzyczne idiomy, techniki, style i gatunki charakterystyczne dla serbskiej wiejskiej tradycji wokalnej, zarówno dawnej, jak i tej bardziej współczesnej.

Repertuar zespołu stanowią tradycyjne serbskie pieśni wiejskie z różnych rejonów geograficznych, które zamieszkują bądź zamieszkiwali Serbowie zanim nastąpiły migracje wywołane wojną.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Czytaj więcej o: Warsztaty Kultury koncert
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna