Koncerty

Triduum Paschalne z Gospel Rain

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 kwietnia 2012, 11:28

Gospel Rain  (Materiał Organizatora)
Gospel Rain (Materiał Organizatora)

W kościele Świętego Ducha w Lublinie po raz kolejny, chór Gospel Rain będzie odpowiadał za oprawę muzyczną najważniejszych świąt chrześcijaństwa (5 - 7 kwietnia 2012).

To niezwykle miejsce – które z roku na rok wypełnia wciąż więcej zebranych – wypełnią w tych dniach przejmujące pieśni wielkopostne, zaśpiewane w najnowszych, wielogłosowych opracowaniach i kompozycjach m.in. Pawła Bębenka, Marcina Pospieszalskiego Piotra Pałki i Grzegorza Głucha – dyrygenta Gospel Rain.

Tradycyjnie już podczas Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę z iście gospelową energią zabrzmią pieśni o Zmartwychwstaniu, w tym także napisana niedawno własna aranżacja Exsultetu czyli Orędzia Wielkanocnego, które tradycyjnie rozpoczyna liturgię Słowa Wielkiej Nocy. Przestrzeń, współbrzmienie, harmonia, głębokość i prawda – to chyba najlepsze określenia oraz wyznaczniki, jakie towarzyszyły nam przy wyborze i przygotowaniu pieśni na tegoroczne święta Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa.

Nadchodzące Triduum Paschalne do kilkunastoletniej tradycji świętowana w Kościele św. Ducha dopisze nową, kolejną kartę.

Wielki Czwartek, 5 kwietnia, godz. 17.00
Wielki Piątek, 6 kwietnia, godz. 17.00
Wielka Sobota, 7 kwietnia, godz. 22.00

w Kościele św. Ducha w Lublinie (ul. Krakowskie Przedmieście 1):

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna