Koncerty

Trwa festiwal Tempus Paschale

Dodano: 1 kwietnia 2016, 16:52
Autor: Damian Drabik

Fot. okładka płyty „Psalmy Sarmackie” zespołu Luthien Consort
Fot. okładka płyty „Psalmy Sarmackie” zespołu Luthien Consort

Od 20 marca w Lublinie i okolicach trwa XXII edycja Festiwalu Tempus Paschale. W weekend (2-3 kwietnia) odbędą się dwa kolejne występy. Usłyszymy Psalmy Sarmackie i Te Deumlaudamus.

W sobotę, 2 kwietnia o godz. 19 w Bazylice OO. Dominikanów (ul. Złota 9) odbędzie się koncert Psalmów Sarmackich. Wystąpi zespół wykonujący muzykę dawną na instrumentach historycznych – Luthien Consort. Z kolei w niedzielę, 3 kwietnia o godz. 19 w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach (ul. Kowalskiego 1) będzie miał miejsce koncert Te Deumlaudamus. Wystąpią Dorota Laskowiecka (sopran) i Małgorzata Kustosik (mezzosopran). W programie: Wolfgang Amadeusz Mozart.

Festiwal Tempus Paschale odbywa się od 1997 roku. W ramach festiwalu odbywają się koncerty muzyki dawnej w zabytkowych lubelskich wnętrzach, a uczestniczą w nich soliści i zespoły z kraju i zagranicy. Koncertom towarzyszą wystawy malarstwa. Jest to jedyna w regionie impreza, skupiająca się na promowaniu muzyki dawnej. Program Festiwalu "Tempus Paschale" podkreśla europejski wymiar dziedzictwa kulturalnego Lublina poprzez prezentację arcydzieł muzyki dawnej, a także muzyki żydowskiej oraz rosyjskiej.

Czytaj więcej o: koncert Tempus Paschale
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna