Koncerty

Tuźnik i Mogensen: Polsko-duński jazz

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 listopada 2009, 01:49

Artur Tuźnik/Tomasz Licak Quintet feat. Anders Mogensen wystąpi w sobotę (21.11) w restauracji artystycznej Czarny Tulipan w Lublinie.

Zespół jest nową, międzynarodową formacją prezentującą nowoczesny jazz akustyczny.

"Dzięki stylistycznej różnorodności jej członków, grupa prezentuje oryginalny język muzyczny, cechujący się wyraźnymi wpływami skandynawskiej awangardy oraz free jazzu” – reklamuje combo organizator koncertu.

I dodaje: "Muzyka tej formacji to niezwykle ciekawa mieszanka wielu wpływów, nowoczesne kompozycje, melodyjność i ekspresja, wsparte niezwykle silną energią sekcji rytmicznej i dużym doświadczeniem wszystkich muzyków. Wszystko to daje wybuchowy efekt na koncertach, potężną dawkę energii i świetny odbiór publiczności.”

Zespół tworzą: Artur Tuźnik – piano, Tomasz Licak – tenor sax, Tomasz Dąbrowski – trumpet, Andreas Lang – double bass i Anders Mogensen – drums.

Artur Tuźnik to młody pianista wykształcony klasycznie w OSM I i II st. w Lublinie, obecnie student The Carl Nielsen Academy of Music. Jego styl inspirowany jest twórczością Chicka Corea'i i Keitha Jarretta. Jego grę charakteryzuje mocno osadzonym time i zaawansowana, nowoczesna harmonia.

Tomasz Licak to student IV roku na The Carl Nielsen Academy of Music. Posiada własne duńskie trio i współtworzy znany na polskiej scenie jazzowej zespół Kran. Jest też bardzo aktywnym sidemanem.

Tomasz Dąbrowski jest absolwentem PSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale jazzu u Roberta Majewskiego. Obecnie studiuje na The Carl Nielsen Academy of Music. Prowadzi kwartet, który na Festiwalu Młodych Talentów "Nadzieje Warszawy 2008” zdobył tytuł Najlepszego Zespołu.

Andreas Lang, obecnie mieszkający w Berlinie, jest uznawany za jednego z najzdolniejszych duńskich basistów młodego pokolenia. Wielokrotny uczestnik – w wielu konfiguracjach – jednego z największych europejskich festiwali Copenhagen Jazz Festival. Jego grę charakteryzuje duża ekspresja i niesamowita muzykalność, pozwalająca znakomicie sprawdzać się w różnych składach.

Anders Mogensen pojawił się na duńskiej scenie jazzowej na początku lat 90. Jest uznawany za jednego z najbardziej kreatywnych perkusistów skandynawskich. Ma za sobą koncerty z Brecker Brothers, Bobem Bergiem i Stevem Swallowem. Kieruje wydziałem jazzowym na The Carl Nielsen Academy of Music w Odense w Danii.

Początek koncertu o godz. 20. Bilety po 30 zł.

Adres: ul. Grodzka 1.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna