Koncerty

Tydzień prawie bez koncertów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 kwietnia 2010, 21:54

W związku z tygodniową żałobą narodową do 16 kwietnia nie będzie w Lublinie większości z wcześniej zaplanowanych koncertów.

Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego odwołała XIV Lubelskie Forum Sztuki Współczesnej im. Witolda Lutosławskiego, które miało się rozpocząć w poniedziałek i potrwać do piątku. Jak nam powiedział szef artystyczny instytucji Piotr Wijatkowski, festiwal w formie ciągłej już się nie odbędzie, ale poszczególne koncerty zostaną zorganizowane w późniejszych terminach.

Koncert muzyczno-poetycki upamiętniający 70. rocznicę zbrodni katyńskiej, który miał się odbyć w niedzielę, prawdopodobnie zostanie zorganizowany w piątek, ale będzie miał nieco inny charakter. Będzie także hołdem dla ofiar niedawnej katastrofy lotniczej.

W klubie Graffiti we wtorek miał się odbyć koncert w ramach "Progresive Spring Tour 2010” z udziałem zespołów Quidam i Acute Mind. Został przeniesiony na 26 kwietnia. Nie odbędzie się zaplanowany na środę koncert z udziałem zespołów IRA i Carrion w ramach "Eska Rock Tour 2010”. Odwołany został lubelski, piątkowy przystanek na trasie greckiej grupy metalowej Rotting Christ zatytułowanej "Aealo Tour 2010”.

W piątek w restauracji artystycznej Czarny Tulipan miała wystąpić Kasia Jaguścik. Występ odwołano. W ten dzień nie będzie także koncertu w ramach wieczoru włoskiego "Ciao Italia”, który miał się odbyć w Kawiarni Artystycznej "Czarna Inez”.

Cabaret Cafe zawiesiła działalność artystyczną aż do końca tygodnia. Nie będzie zatem nie tylko kabaretowej Czarnej Żmii, zaplanowanej na poniedziałek, ale również występu formacji Czarna Mamba, który miał się odbyć w sobotę.

Z jednym wyjątkiem koncertów nie odwołuje i nie przenosi na inne terminy Przestrzeń Działań Twórczych "Tektura”. – Jesteśmy niezależnym ośrodkiem i nie chcemy w kwestiach artystycznych poddawać się presji urzędniczych nakazów. Postawiliśmy muzykom pytanie, czy chcą dać zaplanowane koncerty. Większość zespołów odpowiedziała, że tak i że zamierzają w swoich wystąpieniach nawiązać środkami artystycznymi do żałoby – mówi Michał Wolny, jeden z animatorów Tektury.

Na stronie klubu ukazało się w niedzielę wieczorem następujące oświadczenie: "Szanując uczucia rodzin ofiar katastrofy pozostawiliśmy niezależnej, autonomicznej decyzji o uczestnictwie wykonawcom, jak i odbiorcom wydarzeń kulturalnych w dniach 12.04–16.04. Wydarzenia w danych dniach nie mają na celu naruszenia powagi sytuacji.”

W środę o godz. 21 w Tekturze ma zagrać rosyjski duet Love Cult, wykonujący drone-folk. Wstęp za 7 zł. W piątek o 20 ma się odbyć koncert trójmiejskiej grupy indierockowej Gentleman!. Bilety po 12 zł.

Odwołany został tylko czwartkowy koncert w Tekturze, w którym miały wziąć udział grupy Moja Adrenalina z Warszawy i Mothra z Opola.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna