Koncerty

Tylko i aż Waglewski, Pospieszalski, Martusewicz i Żyżelewicz

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 grudnia 2008, 17:38

Piosenki ze swojego najnowszego albumu zagra w piątek (12.12) w lubelskim klubie UFO grupa Voo Voo.

Wojciech Waglewski i S-ka wiele razy zaskakiwali słuchaczy swoimi albumami. Ostatnio te zaskoczenia polegały na odbiciach od rockowej formuły, na mariażach z artystami ludowymi i klasycznymi. Longplaye grupy znacznie różniły się między sobą stylistycznie i były postrzegane przez pryzmat gości, z którymi zostały nagrane.

Przestało być w końcu jasne, czym jest ten zespół i jaki jest jego styl. Można się było zastanawiać, czy to muzycy z własną wizją, czy może wybitnie uzdolnieni muzycznie, ambitni animatorzy kultury? Czy to artyści pierwszoplanowi czy raczej akompaniatorzy?

Ale na szczęście Waglewski w końcu zorientował się, że pora zaproponować coś bardziej podstawowego, zwartego, spójnego i bardziej własnego. I zaskoczył odbiorców płytą, na której dominują rockandrollowe piosenki.

Nowy album został nagrany bez gości, w podstawowym czteroosobowym składzie (stąd tytuł "Samo Voo Voo”). Jest oszczędny aranżacyjnie, ale wyrafinowany warsztatowo i pełny niebanalnych zagrań, krótkich oryginalnych solówek, fajnych motywów.

To muzyka dla duszy spragnionej pozytywnej energii i ciała gotowego do tańca. Coś, co powinno bardzo dobrze sprawdzić się na żywo. Dlatego z pełnym przekonaniem polecamy koncert Wojciecha Waglewskiego, Mateusza Pospieszalskiego, Karima Martusewicza i Krzysztofa Żyżelewicza w klubie UFO.

Początek o godz. 20. Adres: ul. Jasna 7. Wstęp za 40 zł.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna