Koncerty

UL/KR w Domu Kultury. Koncert odwołany

  Edytuj ten wpis
Autor: opr. pab

UL/KR (Materiały prasowe)
UL/KR (Materiały prasowe)

Zespół UL/KR nie wystąpi w Lublinie w niedzielę 13 października o godz. 20 w klubie Dom Kultury (ul. Krakowskie Przedmieście 19).

UL/KR to projekt gorzowianina Błażeja Króla, łączący ze sobą mroczną elektronikę, chwytliwe gitarowe melodie i magnetyczne teksty, którymi zachwyca się choćby Katarzyna Nosowska. Skład grupy uzupełnia Maurycy Kiebzak-Górski, jeden z najzdolniejszych gorzowskich instrumentalistów.

Debiut UL/KR został wydany w kwietniu 2012 i z miejsca stał się sensacją. Określony jako najlepszy debiut ostatnich lat w polskiej muzyce niezależnej typowany był jako murowany kandydat do płyty roku. Krążek został m.in. Płytą Tygodnia w Trójce i Płytą Miesiąca w Esce Rock. Lato stało pod znakiem podboju największych rodzimych festiwali, a jesienią zespół pojawił się na koncertach u boku m.in. Lao Che i Hey.

Końcówka roku to tryumfalny pochód UL/KR przez krajowe rankingi najważniejszych płyt roku, z pierwszym miejscem w Gazecie Wyborczej na czele.

12 kwietnia 2013 ukazał się następca debiutu – "Ament" już zbierający entuzjastyczne recenzje, zaś na dwa tygodnie przed premierą cały nakład płyty na CD był już wyczerpany. 22 czerwca UL/KR swoim występem, transmitowanym na żywo, uświetniło galę Talenty Trójki.

Zespół, co samo w sobie jest ewenementem, został zaproszony drugi rok z rzędu na najważniejsze polskie festiwale (Opener, OFF, Męskie Granie, Selector czy Tauron Nowa Muzyka).

UL/KR - "Magia"


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna