Koncerty

W Czarnej Inez: Zagra Jacek Bondaruk

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 lipca 2010, 16:32

Młody pianista Jacek Bondaruk będzie umilał niedzielny (18.07) wieczór gościom Kawiarni Artystycznej "Czarna Inez” w Lublinie.

Jacek Bondaruk, który ukończył w tym roku Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego, mimo młodego wieku, uchodzi już za jednego z najlepszych w Lublinie wykonawców muzyki Fryderyka Chopina.

Uczeń prof. Ewy Stępki występuje z repertuarem chopinowskim od kilku lat, ale w ostatnich miesiącach, z racji Roku Fryderyka Chopina, nasilił częstotliwość takich występów. Będąc już znakomitym technikiem i dojrzałym emocjonalnie człowiekiem stał się chopinowską atrakcją koncertową.

W marcu zabłysnął w Trybunale Koronnym m.in. wykonaniami Etiudy cis-moll op. 10 nr 4 i Ballady As-dur op. 47. W kwietniu zagrał porywająco kilka utworów Chopina w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w ramach cyklu "Biblioteczne wtorki z muzyką klasyczną”.

W maju oczarował publiczność zgromadzoną w Pałacu Kraczewickim wykonując Mazurka cis-moll op. 6 nr 2, a także na cztery ręce wraz z Pawłem Karasiem Marsz żałobny z Sonaty b-moll op. 55.

W czerwcu wystąpił w koncercie "Wieczór z Chopinem” w Kawiarni Artystycznej "Czarna Inez”. Sam znakomicie zagrał m.in. Nokturn b-moll op. 9 nr 1, Nokturn Des-dur op. 27 nr 2 i Etiudę Ges-dur op. 25 nr 9, a z klarnecistą Stanisławem Kochańcem wykonał m.in. Nokturn Es-dur op. 9 nr 2 w transkrypcji na fortepian i klarnet.

Bondaruk nie ogranicza się jednak do repertuaru chopinowskiego. Z powodzeniem grywa także utwory Johanna Sebastiana Bacha, Ludwiga van Beethovena, Erika Satiego, Claude'a Debussy'ego, Carla Marii von Webera, Sergieja Rachmaninowa oraz współczesne tematy filmowe.

I takiej mieszanki można spodziewać się podczas niedzielnego występu młodego pianisty w Czarnej Inez.

Początek o godz. 20.

Adres: ul. Rybna 9/2.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna