Koncerty

"W duchu romantycznego liryzmu". Koncert kameralny w DK LSM

Dodano: 23 maja 2017, 18:13
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały organizatora)

W poniedziałek, 29 maja o godz. 18 w sali widowiskowej Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się koncert kameralny największych arcydzieł na klarnet i fortepian "W duchu romantycznego liryzmu".

Wystapią: Andrzej Mazur – klarnet, Kamil Turczyn – fortepian. Koncert poprowadzi Ewa Hadrian. W programie muzycznego wieczoru utwory m.in. Johannesa Brahmsa, Carla Marii von Webera, Karola Kurpińskiego i Francisa Poulenc.

Grający na klarnecie Adam Mazur jest solistą Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, także założycielem Lubelskiego Tria Stroikowego, Lubelskiej Filharmonii Kameralnej oraz zespołów Old Jazz Players i Traditional Jazz Revival. Przez wiele lat był członkiem Kapeli Zespołu Tańca Ludowego UMCS.

Kamil Turczyn z kolei współpracuje z Filharmonią im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. Jest wykładowcą w Instytucie Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie oraz nauczycielem w OSM I i II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie i PSM I i II st. im. Witolda Lutosławskiego w Krasnymstawie.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Czytaj więcej o: DK LSM koncert
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna