Koncerty

W Kazimierzu Dolnym zaśpiewają piosenki Osieckiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 sierpnia 2010, 15:48

W sobotę (21 sierpnia) o godz. 19.30 w kościele Farnym w Kazimierzu Dolnym odbędzie się kolejny koncert w ramach Letnich Wieczorów Muzycznych. Tym razem wystąpi zespół "Karuzela Group”.

"Karuzela Group” to nazwa międzynarodowego zespołu muzycznego, który powstał w ramach projektu Aspiryna Blues po to, by grać klasykę polskiej piosenki w nowych, zaskakujących aranżacjach.

Nazwa projektu pochodzi od tytułu jednej z piosenek Agnieszki Osieckiej i to jej utwory przede wszystkim znalazły się w repertuarze grupy. Sam zespół powstał w 2009 roku, kiedy to Jørn Simen Øverli i Tora Augestad zachwycili się pięknem piosenek jej autorstwa.

W zespole znaleźli się wykonawcy o odmiennych temperamentach nie tylko artystycznych. Są Polacy i Norwegowie, którzy ostatecznie połączyli brzmienia jazzowe, folkowe, country i klasyczne.

Zapraszają też do udziału w koncertach różnych artystów, którzy swobodnie poruszają się wśród takiego melanżu gatunków. "Karuzela Group” planują przekład polskich piosenek, a głównie Osieckiej, na język norweski.

W repertuarze mają przede wszystkim standardy jej autorstwa, ale członkowie zespołu lubią też wyraźnie utwory Jonasza Kofty lub Jacka Kaczmarskiego i często wykonują je na koncertach.

W skład zespołu wchodzą: Tora Augestad – wokal, Joanna Lewandowska-Zbudniewek – wokal, Jørn Simen Øverli – wokal, gitara akustyczna, Grzech Piotrowski – saksofon, duduk, Espen Leite – akordeon, Pal Hansken – instrumenty perkusyjne.

Na koncercie w Kazimierzu Dolnym będzie obecna Agata Passent, córka Agnieszki Osieckiej i jej najbliższa rodzina.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna