Koncerty

W klubie GramOffOn: Zagra Double Decker

  Edytuj ten wpis

Przy jazz-rocku będzie można spędzić niedzielny (3.10) wieczór w lubelskim klubie GramOffOn. Wystąpi grupa Double Decker.

Nazwa zobowiązuje – można powiedzieć, patrząc na przemianę formacji Double Decker. Na początku, tzn. w 2007 roku, tworzyło ją dwóch gitarzystów. Jakub Kotynia grał zwykle na akustyku, a Michał Lewartowicz na elektryku. Dawali koncerty, wykonując standardy jazzowe i bluesowe.

Po kilkunastu miesiącach grania panowie chyba zadumali się nad swoją nazwą i przypomnieli sobie, że double znaczy podwójny, a double-decker bus to autobus z dwoma pokładami, więc zespołowi nazywającemu się Double Decker wypada mieć dwie sekcje – melodyczną i rytmiczną – oraz dwie grupy utworów w repertuarze – cudze i własne.

Tak wygląda matematyczna wersja wydarzeń. W rzeczywistości było tak, że gitarzyści stworzyli kilka kompozycji jazzrockowych i w tym stylu zapragnęli grać.

Do tego potrzebny był nieżałujący energii perkusista i mocny basista. Znaleźli takich w osobach Kamila Banacha i Bartka Łuczkiewicza, zastąpionego parę miesięcy temu przez jeszcze lepiej czującego konwencję Michała Wąsika.

Najbliższym przystankiem na koncertowej trasie Double Decker będzie klub GramOffOn. Jazzrockowa maszyna zagości tu o godz. 20.

Adres: Rynek 12.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna