Koncerty

W Starej Drukarni: Zagra Adam Blues Band

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 września 2010, 15:19

Bluesowo będzie w piątkowy (24.09) wieczór w lubelskim pubie Stara Drukarnia. Wystąpi Adam Blues Band. Elektrycznie i akustycznie!

Liderem zespołu jest Adam Bartoś – lubelski wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. W latach 1997–2003 był on wokalistą bluesrockowej kapeli Remedy, a w ostatnich kilku latach występował jako solista z gitarą akustyczną.

W 2008 roku Bartoś otrzymał nagrodę dla najlepszego wokalisty na Festiwalu "Blues nad Bobrem” w Bolesławcu, a w 2009 wyróżnienie specjalne na Ogólnopolskim Festiwalu im. Miry Kubasińskiej "Na Drugim Brzegu Tęczy” w Białych Błotach.

Adam Blues Band to nowe przedsięwzięcie Bartosia. Liderowi towarzyszą w grupie basista Krzysiek Kukawski i perkusista Andrzej Żmuda. Okazjonalnie z formacją występuje Tomek Żurek – gitarzysta akustyczny ze Śląska od kilku lat mieszkający w Lublinie.

Kapela wykonuje przede wszystkim autorskie utwory tworzone przez Bartosia. Ale ma też w repertuarze numery Petera Greena ("The First Train Home”), Johna Mayalla ("Long Gone Midnight”), Chicken Shack ("When the Train Comes Back”), Sona Sealsa ("How Could She Leave Me?”), Jimmy'ego Vaughana ("Let Me In”) i The Allman Brothers Band ("You Don't Love Me”, "Don't Want You No More”, "It's Not My Cross to Bear”, "Whipping Post”).

Piątkowy koncert Adam Blues Band w Starej Drukarni będzie się składał z trzech setów:
1. Elektryczny:
Adam Bartoś – śpiew, gitara elektryczna
Krzysiek Kukawski – bas
Andrzej Żmuda – perkusja
2. Akustyczny:
Adam Bartoś – śpiew, gitara akustyczna
Tomek Żurek – gitara akustyczna
3. Elektryczny:
Adam Bartoś – śpiew, gitara elektryczna
Zbyszek Bień – bas
Andrzej Żmuda – perkusja.

Zaproszony do trzeciej części basista Zbyszek Bień być może w niedalekiej przyszłości zastąpi na stałe Krzyśka Kukawskiego, który zaangażował się ostatnio w granie klezmerskie.

Początek koncertu o godz. 20.30.

Adres: ul. Grodzka 16.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna