Koncerty

W Warsztatach Kultury: Pomuzykują intuitywnie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 kwietnia 2010, 14:16

Dwudniowe wydarzenie pt. "Muzyka improwizowana_Działania intuitywne” startuje w piątek (9.04) w Warsztatach Kultury w Lublinie.

Przedsięwzięcie jest poświęcone muzyce improwizowanej i metodom twórczym, które oparte są na zasadzie intuicji. Na wydarzenie złożą się wykład/dyskusja, warsztaty i koncert.

Podczas wykładu uczestnicy zapoznają się historią twórczości improwizowanej i dowiedzą się, czym różni się ona od innych rodzajów muzyki.

Dzięki warsztatom prowadzonym przez Rafała Mazura można będzie poznać zasady spontanicznej kreacji w zespole oraz sposoby improwizowania na instrumentach. Ważnym elementem warsztatów ma być ukazanie zależności pomiędzy wolną i twórczą kreacją "ad hoc” a niektórymi wątkami filozofii chińskiej.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i odesłać go do 7 kwietnia pod adres sekretariat@warsztatykultury.pl. Osoby zakwalifikowane zostaną poinformowane o tym do 9 kwietnia. Formularz można pobrać ze strony www.warsztatykultury.pl.

Ostatnia część wydarzenia to koncert. Organizatorzy zaplanowali wspólne granie warsztatowiczów z duetem Process (Rafał Mazur i Rafał Drewniany), wzmocnionym przez Konrada Chyla (Harp).

Adres: ul. Popiełuszki 5.

Wstęp wolny.

Program

9.04 (piątek)
20.00: Wykład/dyskusja pt. "Swobodna improwizacja kolektywna – zarys problematyki”

10.04 (sobota)
14.00: Warsztaty – Improwizacja kolektywna: Czego możemy nauczyć się od mistrzów sztuk walki?
19.00: Koncert – Process + Harp
Rafał Mazur – acoustic bass guitar
Rafał Drewniany – laptop
Konrad Chyl – drums/electronics
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna