Koncerty

Wagner i Kennedy na początek

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 września 2013, 13:22

W piątek, 4 października, o godzinie 19 w auli Collegium Maius UM (ul. Jaczewskiego 4) Filharmonia im. H. Wieniawskiego inauguruje sezon artystyczny 2013/2014.

Wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej pod dyrekcją Wojciecha Rodka z udziałem Aleksandry Kuls – skrzypce

W PROGRAMIE: R. Wagner – „Rienzi” – Uwertura, „Tannhäuser” – Uwertura, „Holender tułacz” – Uwertura, „Tristan i Izolda”– Preludium do I aktu i Miłosna śmierć Izoldy. H. Wieniawski – II Koncert skrzypcowy d-moll op.22.


Bilety w cenie: 30 zł, 25 zł, 15 zł.
Natomiast w sobotę, 5 października, o godzinie 19 w Centrum Kongresowym UP (ul. Akademicka 15) wystąpi znakomity Nigel Kennedy w programie „Meets Bach”. To będzie niezwykła podróż w czasie – od baroku do jazzu. Nigel Kennedy wykonuje muzykę J.S. Bacha na skrzypce solo, a następnie własne aranżacje muzyki znanych kompozytorów na skrzypce, gitarę, bas i perkusję.

Pierwsza połowa programu składa się wyłącznie z utworów Jana Sebastiana Bacha, natomiast w drugiej części pojawiają się nowe aranżacje muzyki m.in. Fatsa Wallera – genialnego amerykańskiego pianisty jazzowego i kompozytora tworzącego w I połowie XX wieku. W tej części koncertu Nigelowi towarzyszyć będą znakomici jazzmani – gitarzysta Rolf Bussalb, kontrabasista Yaron Stavi i perkusista Krzysztof Dziedzic.

W programie J. S. Bach – Sonata, Kennedy – Sonata for Acoustic Band.

Bilety w cenie od 100 do 150 zł. Kmo.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna