Koncerty

Weekend na Moście Kultury. Koncerty, warsztaty i inne atrakcje

Dodano: 2 sierpnia 2016, 12:22
Autor: Damian Drabik

fot. Wojtek Kornet / materiały organizatora
fot. Wojtek Kornet / materiały organizatora

Przed nami kolejny weekend zabaw na Moście Kultury. Jak co tydzień nie zabraknie ciekawych koncertów, warsztatów i innych atrakcji. Wszystkie wydarzenia odbywają się na Moście im. Marian Lutosławskiego.

W piątek, 5 sierpnia o godz. 15 rozpoczną się warsztaty z fotografii otworkowej. Uczestnicy pod okiem wykładowcy nauczą się wykonywać aparat z pudełka, naświetlać i wywoływać negatyw, by następnie otrzymać czarno-biały pozytyw. Wieczorem, o godz. 20, na scenie wystąpią zespoły Mohipisian i Spring Rolls. Mohipisian to synteza rockowej alternatywy z nutką psychodeli lat 60. Muzycy, pozostając wierni korzeniom rock’n'rolla, przefiltrowują swoją twórczość przez wszystko co wartościowe we współczesnej szeroko rozumianej muzyce alternatywnej. Spring Rolls z kolei podbijają lokalną, lubelską scenę muzyczną, co raz częściej sięgając poza jej granice. Zespół może się pochwalić singlami „Designer” i „Lunatics” oraz płytą demo „New born” z czerwca 2014 r.

Tradycyjnie w sobotę o godz. 11 odbędą się zajęcia dla dzieci "Akwarelki". Od godz. 15 kontynuowane będą warsztaty fotografii z poprzedniego dnia. Z kolei w godzinach 14-20 odbędzie się wyjątkowy konkurs muzyczny pt. "Scena się zmienia". Zgłoszeni uczestnicy zaprezentują swoje umiejętności i talenty. Zwycięzcy będą mogli zagrać dla szerokiej widowni na scenie Chonabibe Festiwalu w Opolu Lubelskim. W skład jury wchodzą SinSen, Adam L, Mass Fantas.

Niedzielę również zaczniemy od zajęć plastycznych dla dzieci o godz. 11. Na 15 zaplanowano warsztaty kulinarne mEATing. Organizatorzy pokażą jak przygotować smaczne desery z owoców. Weekend zwieńczy koncert. O godz. 20 wystąpią Freenology i ML Trio. Freenology to lubelskie trio powstałe w 2014 r. Na ich styl, choć trudny do zaklasyfikowania, składa się energia rocka, harmonia jazzu, narracja klasyki oraz improwizacja free. ML Trio to projekt muzyczny założony przez gitarzystę Michała Lewartowicza. Grają jazz-fusion w czystej postaci. Większość kompozycji wykonywanych na koncertach to autorski materiał lidera projektu. W wykonywanej muzyce słychać wpływy takich gitarzystów jak Scott Henderson, Mike Stern czy Wayne Krantz.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Most Kultury - Program:

5 sierpnia:

godz. 15: Warsztaty z fotografii otworkowej

godz. 20: Koncert: Mohipisian + Spring Rolls

6 sierpnia:

godz. 11: Akwarelki - zajęcia dla dzieci

godz. 14-20: Konkurs "Scena się zmienia"

godz. 15: Warsztaty z fotografii otworkowej

7 sierpnia:

godz. 11: Akwarelki - zajęcia dla dzieci

godz. 15: warsztaty kulinarne mEATing

godz. 20: Koncert: Freenology + ML Trio

Czytaj więcej o: Most Kultury koncert warsztaty
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 sierpnia 2016 o 16:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To w sobotę nie będzie grać zespół Czarne Lwy z Przedmieścia?.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna