Koncerty

Weekendowe koncerty na Wirydarzu CK (Red Snapper, Irek Wojtczak i Jack Dupon)

Dodano: 14 czerwca 2016, 14:08
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

W nadchodzący weekend (17-19 czerwca) Centrum Kultury zaprasza na serię koncertów, które odbędą się na Wirydarzu placówki. Wystąpią m.in. Jack Dupon i Red Snapper.

W piątek, 17 czerwca o godz. 21 lubelskie Centrum Kultury odwiedzi pochodząca z Londynu grupa Red Snapper. Zespół założony w 1993 roku to jeden z najważniejszych na świecie prekursorów instrumentalnego drum'n'bassu, łączący w swej twórczości wiele różnych gatunków, m.in. jazz, rock, hip-hop i muzykę elektroniczną. Od początku działalności związani z kultową wytwórnią WARP, do tej pory nagrali 7 albumów studyjnych. Bilety na koncert kosztują 40 i 50 zł.

W sobotę o godz. 21 sceną CK zawładnie eskscentryczny kwartet Jack Dupon. Obecny na scenie muzycznej od niemal 12 lat, Jack Dupon trolując [ustalone?] idee parkował swój JackMobil w czterech stronach Europy, wystawiał swoje wzmacniacze na sceny wschodniej Ameryki – Jack Dupon wykracza poza schematy - przekonują organizatorzy. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Ostatniego dnia weekendu, w niedzielę, 19 czerwca o godz. 20 nadejdzie "Pora na jazz". W ramach cyklu organizowanego w CK wystąpi Irek Wojtczak. Artysta czerpie z różnych stylistyk: od regularnie zjazzowych ballad, do połamanego, dynamicznego musicalu, od Schönberga, Bartóka, Weberna do quasi-bliskowschodniego drive’u. Bilety kosztują 15/20 zł.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna