Koncerty

Wielka Gala Zespołu Mazowsze w Lublinie

Dodano: 18 lipca 2016, 13:07
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

W tym roku jeden z największych na świecie zespołów pieśni i tańca - Mazowsze, obchodzi 68. rocznicę założenia. Z tej okazji formacja przygotowała szereg występów na terenie całej Polski. W niedzielę, 2 października o godz. 18 artyści wystąpią na deskach lubelskiej Hali Globus.

Z uwagi na ogromne bogactwo repertuarowe, Mazowsze powszechnie uznawane jest za zespół narodowy. Dla tysięcy odbiorców zagranicznych, koncerty zespołu były pierwszym kontaktem z polską kulturą. „Jeśli takie jest oblicze Polski, to niech żyje Polska!” napisał o zespole szwajcarski dziennik “Gazette de Lausanne”, a Jerzy Waldorff nazwał Mazowsze perłą w koronie Rzeczypospolitej.

Organizatorzy koncertu chwalą się liczbami związanymi z formacją: zespół Mazowsze występował ponad 7000 razy dla ponad 16 milionów widzów, w 50 krajach na  5 kontynentach. 120 tancerzy, śpiewaków i muzyków, ponad 1500 przepięknych kostiumów z 20 etnograficznych regionów Polski.

W czasie występu zobaczymy najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu i usłyszymy najbardziej popularne piosenki. W wirze kolorów pojawią się tańce narodowe, jak polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne (wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami).

Bilety na wydarzenie można rezerwować i nabywać na platformie internetowej biletyna.pl. Ceny biletów, w zależności od sektorów, wahają się od 50 do 110 zł.

Czytaj więcej o: hala globus koncert
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna