Koncerty

Wielki Koncert Karnawałowy w DK LSM

Dodano: 15 stycznia 2016, 07:15
Autor: Damian Drabik

W poniedziałek, 18 stycznia, o godz. 18 w sali widowiskowej Domu Kultury LSM zagra Orkiestra Wojskowa w Lublinie pod batutą sierżanta Rafała Maruszaka.

„Z kopyta kulig rwie” to Wielki Koncert Karnawałowy zagrany przez Orkiestrę Wojskową w Lublinie. Usłyszymy wyjątkowo utwory, zarówno polskie, jak i zagraniczne. W repertuarze znalazły się m.in. „Hallelujah” Leonarda Cohena, temat muzyczny z filmu „Misja” Ennio Morricone, czy „Deszcze niespokojne” – legendarna muzyka z serialu „Czterej pancerni i pies”.

 

Orkiestra Wojskowa w Lublinie powstała w Sielcach nad Oką w styczniu 1944 r. i wchodziła w skład 3 Dywizji Piechoty im. Romualda Traugutta. Zespół, liczący zaledwie kilkanaście osób, składający się z podoficerów i szeregowców, towarzyszył trauguttowcom maszerującym na front, koncertował na obozach i zgrupowaniach. Po zakończeniu działań wojennych zespół na stałe osiedlił się w Lublinie. Bogaty repertuar sprawia, że zespół znakomicie sprawdza się podczas uświetniania imprez o różnorodnych charakterze na terenie nie tylko miasta, ale i województwa i poza nim, a także za granicą, w których bardzo chętnie bierze udział, czerpiąc ogromną satysfakcję dla siebie i przynosząc radość najwybredniejszym nawet odbiorcom. Namacalnym ukoronowaniem działalności orkiestry są odnoszone sukcesy na konkursach, przeglądach i festiwalach.

 

Koncert poprowadzi Ewa Hadrian. Bezpłatne wejściówki do odebrania w sekretariacie DK LSM.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna